Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия 2.0 MPI или 1.6 SR


pasator

Recommended Posts

Здравейте колеги!

Нов съм във форума и незнам дали темата е за тук изобщо иако модераторите сметнат за необходимо,може да я преместят

Предстои ми закупуването на автомобил комби и съмсе пспрял на Октавия,но се двуомя между двата варианта  2.0 MPI или 1.6 SR,като смятам да монирам газов инжекцион.Интересува ме също и обслужването на изброените двигатели(ремъци,ролки).Благодаря Ви предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.6 sr е много малък мотор за това купе,въпреки тези 101 к.с.Харчи почти колкото 2.0,а за динамика няма място за сравнение.Единственото му предимство е по-малкия данък.А големия му недостатък е чупещите се нитове на дифа и големия разход на масло.Обслужването на мотора е съпоставимо с по-големия му брат

Редактирано от vlado_tonev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих взел тази която е в по добро състояние.И двата мотора са изпитани, никакви проблеми с газифицирането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите и съветите колеги.В крайна сметка си взех Октавия 2.0SLX.Просто колата като цяло е в много добро състояние!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
  • 2 седмици по-късно...
  • 6 месеци по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.