Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Джанти за О2


svenn1

Recommended Posts

Най-здрави са оригиналните джанти. 16-ките заводско идват с по-голямо ЕТ, което ще рече по-прибрани в калниците. Ет 35 е най-красиво, ЕТ50 е доста прибрано. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 80
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • NightWalkeR

    14

  • b3lq7a

    9

  • svenn1

    7

  • stefan l

    5

Най-много писали в темата

В какво ще се изразява разликата м/у ЕТ 38/40/42/45/46/48 когато се сложат джантите?

 

ЕТ или офсет на джантата е разстоянието от средата на джантата до мястото където тя се монтира на главината. Колкото е по-голямо това число, толкова "по-дълбока" е джантата, т.е. при монтирането й тя влиза по-навътре и обратно, джанта с по-малък офсет стои по-изнесена навън. Ето една картинка за илюстрация - офсет 30 и 45. Имай предвид, че за това как стои една джанта има значение и нейната ширина. В нета има разни калкулатори за тая цел. ;)

tech-offset-image2_zps2b7b567b.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така, освен ет-то има значение и ширината на джантата. Например 6J с ет30 стои по прибрана от 7.5J с ет40. Най-лесния начин да разбереш кое ще ти пасне най-добре като на един лист с линиика и молив си го начертаеш. При интерес ще обясня подробно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, мисля че разбрах какво се случва с различните ЕТ.

Имам такъв въпрос, какъв е най-малкият и какъв най-големият ЕТ за джанта 16-ка на 6,5 и на 7 широчина която пасва на Октавия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Покарах вече 600 км. с 16-ки и имам някакви странни мисли в главата си: колата стои по-стабилно на пътя; шумовете в купето се промениха към по- комфортно(може би се дължи на новите гуми);

изчезна усещането и шума намаля почти до нулев когато се преминава през малка дупка или напукан асфалт; понеже карах 400 км извънградско по обичаен маршрут нямаше забележимо

отклонение нагоре в разхода на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен разлижата между 205/55/16 и 225/45/17 е точно 1л/100км.

Маршрута е 430км в посока, карането е еднакво, горивото е еднакво, температурите почти еднакви.

Със 16' пътувах за 3-ти март, със 17 сега за Великден (не съм стоял в тапи на магистралата на връщане, но валя през почти цялото време)

 

Другата седмица отново ще пътувам по същият маршрут и ще мога още веднъж да проверя дали си въобразявам или 17' натежават на моята кола.

Редактирано от stanley
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.