Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Джанти за О2


svenn1

Recommended Posts

Здравейте Колеги,

харесал съм си едни джанти 16ки, но ме притеснява ширината 7J и офсета им ET35:

Обявата е:

http://olx.bg/ad/5x112-16-tsola-4-leti-aluminievi-dzhanti-dezent-16-tsola-5x112-ID5AkOQ.html#3b71687b8b

Какво е вашето мнение? Дали са удачни за О2(преди FL, combi), искам да им сложа зимни гуми 205/55/16. Дали ще бъдат много изнесени навън?

В момента карам с Pegasus 17"(7J ET54) и гуми 225/45/17, като съм доволен от визията им. Дали ще има голяма разлика спрямо сегашните?

 

Благодаря предварително за мненията.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 80
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • NightWalkeR

    14

  • b3lq7a

    9

  • svenn1

    7

  • stefan l

    5

Най-много писали в темата

Като ширина 7J - пасва много добре за 205. Ще вози малко по-меко от сегашните :) Визия - все пак са 16 - сравнено с 17 но няма да стои зле. Няма да са много изнесени навън - перфектно ще си застане - съвсем малко по-изнесени ще са от старите с които си сега - но ще изглежда по-добре !! ЕТ35 - с 7J е много добра комбинация :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е много натоварена може да закача на задните калници. Аз съм с 215/60/16 с ет35 и по моя преценка и с 205 ще е същото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ти отворих линка... Тия са с втулки, не се занимавай с тях. Трябва да са метални а те са по 20-30лв бройката, пластмасовите са много зле и след някакво време може да почне да тресе отпред и тн!

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК, Много благодаря.

В цената са включени и втулките, но дали са метални или пластмасови..незнам.

Ще търся други явно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така прясно боядисани джанти за 380лв... Без снимки отвътре са само със заварки! Внимавай и за това. Често на пясакостриу прекаляват с температурата и после се къса от оста джантата! По-добре си ги боядисай ти, да няма изненади!

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обявата е на колегата Спортив който като гледам пуска много често обяви тук във този форум,човека продава само свестни джанти и не знам от къде ви дойдоха тея филми ,че едва ли не са събирани от 8 джанти 4 - парче по парче ,пясъкоструйки и тем подобни.Тва за втулките също е уникално изказване ,трябвало да бъдат метални ,не можело пластмасови или дървени....бла бла!

Сега сериозно колега джантите не са лоши хич даже и като марка и като модел и ще ти отиват на сивия комбак.Няма да ти опират със сигурност!Моята Октавия върви на 17 цола с 215/50/17 на джанта 7J et35 и пълна кола никога не ми е опирала.А иначе с това ЕТ отпред джантата застава почти в една равнина с ръба на калника като го погледнеш отгоре и определено стойката се променя и седи много по-добре от ЕТ56!Отзад седи една идея по-навътре от предните!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

 

Карам с абсолютно същите джанти вече 4 години. На тях са ми качени летните гуми със същия размер като тези, които искаш да имаш за зимни. Никакви проблеми и оплаквания.

Интересното при мен е, че нямам фланци.

 

Ако е важно мога утре да проверя ЕТ-то.

П.С. Имам и снимки как стоят, дори съм качвал и във форума.

 

Поздрави!

Редактирано от Voyslav Filipov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря на всички. Аз също съм следил доста колегата спортив и смятам, че всички негови обяви са коректни. Дори съм купувал гуми от него.

Ще отида утре да ги видя.

Колега Voyslav Filipov, относно втулките, гледах в сайта на dezent, че имат доста видове модификации на един и същи модел и най - вероятно твоите са 57.1 централен отвор.

Може ли една снимка :)

 

Мерси!

Редактирано от svenn1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам 16ки ет35 205-ци dezent. Купени точно от същия човек. Седят добре на колата. Не закачат. Kолата е минала 5000 км до Полша и обратно с тези джанти с 4 мъже и багаж до пръсване- буквално. Карам редовно и по черни пътища. За 4 години не е задрала нито веднъж, т.е проблем с ет35 нямам. Гумите са на 2 сезона, около 30к километра. Няма следи от неравномерно износване. Като устойчивост не мисля, че това ет допринася нещо, нито че пречи.

 

Втулките ми са пластмасови, за 70к километра не са мръднали!

 

 

Относно Sportive. Само добри неща мога да кажа за него. Купувал съм лично и за приятели поне 7-8 пъти от него.

 

Едит: Уточнение-при мен са на летни гуми.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И още нещо за втулките - някои метални втулки така красиво залепват на главините, че после има да се чуди човек как да смени гума, ако се наложи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И още нещо за втулките - някои метални втулки така красиво залепват на главините, че после има да се чуди човек как да смени гума, ако се наложи.

Или като при мен да сменяш в тъмното гума и да захапе джантата за главината пластмасовата втулка и после да ти тресе от морето до София предницата... Всеки си преценява!  Относно заварките - често срещано явление при нашите продавачи, за пясъкоструя - пробвайте и после говорете!

 

пс. Явно моята е по специална О2ка щом ми опират с ет35, 6,5J и 215 гуми! 

 

и последно - DEZENT са нисък клас джанти с мека сплав! 

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е логично, ти за  400 лв. легера без драскотина ли очакваш да ти продадат? Ясно е, че дезента е шир потреба джанта, още като нова е евтина, за тия пари толкова. Апропо след няколко години употреба и лака им пада и емблемата им се бели, но това е положението не може да ги сравняваме нито с оригинални джанти шкода, нито с BBS.

 

Относно заварките и боята - аз говоря на база опита ми с този човек. В този форум има и доста други колеги, които са пазарували от него, аз лично негативно мнение не съм видял, ако някой е купил лоша джанта да каже. Мойте лично си бяха точно като на снимките ( и при мен бяха снимани само отвън). Нито са боядисвани, нито са заварявани.

 

Относно закачането - нямам идея защо при теб закачат. Единствената разлика която виждам е 215 ширина, може би малката разлика е критична в случая. Както казах - моя опит е 4 години без закачане при всевъзможни условия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ги видях и ги взех. Джантите нямат никакви видими дефекти, нито са боядисвани, нито заварявани...абсолютно нищо...като нови са. Втулките, които ми даде са пластмасови като ми даде и 20 болта, защото моите оригинални са различни.

Като монтирам гуми 205/55/16 ще ви кажа дали ще закачат или не...

Мерси много на всички за мненията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за джантите. Един съвет от мен - когато качиш дезентките си остави 5 болта в багажника за резервната. На пътя, ако трябва да сменяш гумата, ама не си носиш оригиналните болтове става доста интересно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пс. Явно моята е по специална О2ка щом ми опират с ет35, 6,5J и 215 гуми!

215/60/16 не са ли гуми за Йети, а не за Октавия? Може би заради високия профил в комбинация с по-голямата ширина закача.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за джантите. Един съвет от мен - когато качиш дезентките си остави 5 болта в багажника за резервната. На пътя, ако трябва да сменяш гумата, ама не си носиш оригиналните болтове става доста интересно :)

Acknowledged :)

Много благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

215/60/16 не са ли гуми за Йети, а не за Октавия? Може би заради високия профил в комбинация с по-голямата ширина закача.

Нямам идея за 16ките на Йети, моето го взех със 17ки. Тези съм ги избирал нови заради пътя до вилата ми, да не ми закача отдолу колата, ама като я натоваря и друсне по силно задира в задните вежди и така вече 4ри сезона...

 

Пс. Никъде не съм коментирал колегата Sportive и не е ставало дума за него в темата!

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За незапознати, като мен, с производителите на джанти бихте ли могли да дадете по няколко производителя на джанти разделени в 3 категории:

1. нисък клас - тип лачени ментаци - пример: DEZENT са нисък клас джанти с мека сплав

2. среден клас - шир потреба

3. висок клас - за "карачи" с особено мнение и възможности

Редактирано от stanley
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мека или твърда сплав - едва ли това е разделителната линия. По-скоро - правилната сплав.

Бих дал пари за маркови гуми. За джанти "висок клас" - никога, защото тук субективният фактор "мода" е определящ по отношение на цената. Нещо като Маноло Бланик за жените :) За мен е от значение, като спраскам някоя джанта от комплекта, дали ще трябва да дам 250 или 750, или 1000 за нова. ...Ако още са в производство и могат да се купуват единични бройки. 

При покупка на джанти основните ми критерии са тегло и ЕТ, като се има пред вид, че по-тесните джанти (по-малко J) са по-леки. А и броят на спиците сигурно има някакво отношение към здравината - "колкото повече, толкова повече" :sorry:

Редактирано от stefan l
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стефко, нали се сещаш, че ако ще и моноблок китайка да е няма да държи колкото о.з. ултралегера примерно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.