Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Трудно влизащи 1ва и 3та предавка


musaka

Recommended Posts

Здравейте,


Имам въпрос за дизел 150кс, ръчна. Понякога трудно ми влизат 1ва и 3та предавка. Забелязал съм че понякога седя на светофар и като се опитам да вкарам 1ва и става трудно сякаш лоста се опитва да се провре в дупка която е по-тясна от него. И за третата: Ускорявам по-бързо и сменям скоростите на над 2000 оборота, опитвам се да вкарам 3та и не успявам (защото не очаквам да е толкова трудно), изтъргва нещо, аз изпсувам и я вкарвам по-грубо. Някой имал ли е подобни проблеми. Колата е на около 13000 км.


 


Поздрави,


Мартин


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

............сякаш лоста се опитва да се провре в дупка която е по-тясна от него. ...........

 

 

Всеки мъж би желал същото ........... :tell_me:

Извинявай за спама, колега, но не се сдържах. :blush:

 

Мисля, че това в ЕТ ще ти го оправят по гаранция.

На тези км няма как да е от съединител, а и скоро четох, че подобен проблем е бил оправен безболезнено, но не ми отговориха на запитването какво точно е станало в случая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е жалко да се каже наистина... но скоростите при Шкода (а би следвало и при останалите VAG брандове да е така) са проблемни.

И на двете Шкоди, които съм купувал, още от съвсем нови го има този проблем с 3-та скорост. До досега не знам да има надеждно решение.

При мен 3-та когато не влиза, не става със сила - трябва за малко да се върне на 2-ра или да пък да влезе 4-та, и тогава вече няма проблем с 3-та.

Лошото е, че си знам, че не мога да разчитам на 3-скорост и уж съм подготвен, но се случва понякога да губя много време за въпросните мерки, при което най-често следват клаксони.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да усетих че описанието ми е супер двусмислено, но така е най-точно :D Ми във вторник ще я вкарвам за изправяне на тенекийки и ще ги запитам дали няма да може с едното и това да свършат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, няма много общо /а може и да има/, но...

Мой приятел, с Рапид 115 к.с. дизел, има същия проблем. Веднъж, вече му смениха гаранционно скоростната кутия. В момента, пак го има. Вярно, че колата се кара много - по 40 000 и повече, за година.

Отговора на ЕТ е, че знаят за проблема, че чакат нови скоростни кутии, ако искал - да му я сменят 2 /втори/ път, ако иска - да чака новите...

Малоумно, но факт!!!

Възможно е, твоя проблем да е същият.

Редактирано от Боре
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

и моята имаше проблел с 2 и 3та, от ЕТ искаха да ми сменят съединителя, аз отказах и ги накарах да сменят маслото с някакво, не помня какво, за проблем със синхронизатори, проблема все още го има, но е в пъти по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Да ъпдейтна ситуацията: Ходих до ЕТ, естествено проблема не можа да се демонстрира, но ми направиха някакво настройване на жилата. В момента е трудно да кажа какъв е ефекта. По един път не успя да ми влезе първа и задна, с трета вече няма проблеми. Като цяло май е по-добре, пък и стана за 2 часа (не съм сменял съединител).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.