Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Свети Check engine без никаква основателна причина


kgk1211

Recommended Posts

Здравейте колеги!

Отново реших да пиша и ако някой може да помогне ще съм му много благодарен.Проблема е следният: след изчистване на грешка за светеща лампа Check engine колата си изминава няколко стотин километра без да светне лампата (засичал съм 3 пъти- първия на около 370 км.,втория на около 350, третия на около 120 км.)ипосле пак светва.Ходя за проверка на борд компютъра - показва все едно и също:вероятна причина лошо качество на горивото.Колата я карам само с бензин и газ на Лукойл и няма никаква разлика в поведението ,разхода и вървенето.Човека от диагностиката ми казва карай така и не се притеснявай,то почти на всички таксита на газ им свети тази лаппа но си минават по 400-500К без проблеми.Сигурно е така ,но аз искам да я загася за постоянно тази лампа ако може,защото ме дразни, а и смятам ,че не е редно да свети ако всичко е наред.

Сега ще споделя няколко лични впечатления от колата след като съм минал около 6000 км.Надявам се да не подразня някого с това ,че смесвам темите.

Среден разход на газ в града - изминал съм около 3500км - между 9.9-10/100

Среден разход на газ извънградско - минал съм около 2500км - между 8,3-8,5/100

Колата е засичана след слагане на газ за 20лв. на празна бутилка до звукова индикация за край на газта и отново пълнене за 20лв.

 

Подади това ,че беше летен период почти досега смятам ,че разхода е приличен макар ,че от сайта на Щкода дават малко по-ниски стойности.

На бензин съм я засичал два пъти за сравнително къси разстояния:

Среден разход на бензин в града - изминал съм около 150км(наведнъж само на бензин за проба) - 8,6 по борд компютър/100

Среден разход на бензин извън градско  - изминал съм около 200км(наведнъж само на бензин за проба) - 6,9 по борд компютър/100

 

Ако искате споделете впечатления дали това е в нормите, а ако някой има прозрения по горния проблем нека да пише.

 

Поздрави на всички и леки и най-важното безаравийни много километри.

 

Кирил.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На газ ли ти дава тази грешка.Имах подобен случай-отчете бедна смес на диагностиката. Оправи се с смяна на 2-та филтъра на газовата уредба

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първия и втория път на газ , а третия на бензин.След това не съм чистил грешката около 500 км. вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OK след няколко дни ще я дам,тъкмо съм си поръчал OBD II скенер 

 

http://olx.bg/ad/nay-noviya-model-mini-universalno-ustroystvo-za-diagnostika-mini-elm327-ID2rjER.html

 

Ще дойде най-вероятно утре или в понеделник и тогава ще видя кода.

Редактирано от kgk1211
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.