Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

евентуален проблем с осветлението в купето


mammut

Recommended Posts

Привет колеги.Отново искам да задам един въпрос,относно Октавия1.Иам малък проблем с плафоните в купето и на багажнка.Та когато пусна плафоните да работят,само от копчето на предния плафон или остоавя някоя от вратите отворена,в даден момент се получава следното.За части от секундата плафоните премигват,чува се едно единично цъкване в таблото около волана,явно от някое реле и после всичко си е наред прави ми го през период от време който не мога да определя дали е на точни интервали.Това го забелязвам и на плафоните в багажника когато отворя задната врата и я задържа по дълго отворена.Та въпроса ми е дали това си е нормално или има проблем някъде,наясно съм,че Октавиите имат слабост от към ел.и електроника.Винаги съм се притеснявал да не би да има проблем някъде по инсталацията ,да даде на късо и да се запали. Виждал съм не една кола горяща точно от проблем в ел. инсталацията.Да отбележа,също така,че в сервизната книжка има отбелязана смяна на копчето за аварийни.Това е извършено миналата година в Швейцария,и до колкото знам почти всички светлини и мигачи се контролират от модул,или каквото е там монтирано на аварийните.

Според вас има ли място за притеснение и какъв съвет бихте ми дали

Здраве и успехи.

Момчил

Редактирано от mammut
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля,че имаш поблем.

Проблем имаш ако отвориш някоя врата и плафона премигне за кратко,или изобщо не светва.

Тогава вече набеждаваме някое микроключе в бравите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен го има абсолютно същото примигване и цъкане след по-дълъг период от време.Става въпрос за Голф 4.Смятам,че е нормално.

Редактирано от vlado_tonev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако оставиш плафоните включени, след известно време сами се изключват. Затова е и премигването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

При мен като се чуе цък от въпросното реле някъде в таблото може би и осветлението по всички плафони спира нацяло за неопределено време и няма пускане от никъде. След известно време се оправя и продължава да си работи нормално. Тъпо е като се качваш в колата да не ти свети понякога или отвориш багажника за малко в тъмното и то да ти огасне точно тогава или просто е вече изключило. Не съм ходил все още на електричар за това точно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има логика в такава функция - ако си забравил за по-дълго някоя врата отворена да не ти разреди акумулатора.

 

Иначе аз имах проблема с микроключетата за отворена врата и не ми святкаше лампата и сигнализацията за забравени фарове не работеше. Скоро го разреших за постоянно надявам се, с ъпгрейд към система изцяло без механични части - с магнит и датчик на хол. Нямах време да правя подробни снимки по време на манипулацията, но после като излизам ще щракна крайния резултат и ще пусна една тем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има логика в такава функция - ако си забравил за по-дълго някоя врата отворена да не ти разреди акумулатора.

 

Иначе аз имах проблема с микроключетата за отворена врата и не ми святкаше лампата и сигнализацията за забравени фарове не работеше. Скоро го разреших за постоянно надявам се, с ъпгрейд към система изцяло без механични части - с магнит и датчик на хол. Нямах време да правя подробни снимки по време на манипулацията, но после като излизам ще щракна крайния резултат и ще пусна една тем.

Проблемът е, че след като изгсне не се включва от на къде. Което е абсурдно. Заключваш/отключва затваряш/отваряш не свети. По някое време се оправя. Или пък работи, караш колата и установяваш че отново не светят.А иначе зумера пищи при пуснати фарове ако отворя вратата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като спрете колата и я загасите, 10 или 15 мин мисля, че беше, времето след което реле изключва всичко в колата. На мен ми гаснеше касетофона така. Осветлението само премигва, понеже е отворена врата. Демек - нормално е цъкането :) А колегата дето му загасват и се пускат сами по някое време лаБите - някаква грижа определено има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като спрете колата и я загасите, 10 или 15 мин мисля, че беше, времето след което реле изключва всичко в колата. На мен ми гаснеше касетофона така. Осветлението само премигва, понеже е отворена врата. Демек - нормално е цъкането :) А колегата дето му загасват и се пускат сами по някое време лаБите - някаква грижа определено има.

 

Ясно е, че ще трябва да я водя при "специалист", но въпросът е възможно ли е въпросното реле да е за смяна? Какво би могло да е друго?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...

За да не отварям нова тема - при мен се получава следното - днес никакви светлини от интериорното осветление не се включват, нито в багажника светва лампата... Нямам идея от какво е, на тръгване преди два дни имах малък проблем със механизма за заключване на багажника, но той се разреши, та се чудя дали някое реле не е изгоряло, дали някой бушон... Знам ли...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извяинявам се за двойните постове, ама да кажа - централното заключване работи, а според книжката на колата, в частта със схемата за бушотните - централното и светлините в купето са на един бушон...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веднъж като си слагах лед крушки на плафоните в багажника и цъкнах единия на късо. Освен плафоните, не ми работеха и ел. стъклата. След като смених бушона и всичко си тръгна. Вероятно всичко което се управлява от комфор модула е на 1 бушон или този бушон е за самия модул?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще пробвам да сменя бушона, но при мен ел.стъклата работят...централното също. И преди е ставало, но само за малко и после се оправя, все едно нещо излиза от синхронизация. Това за led крушките си го мислех и аз...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.