Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Зимна течност за чистачки?


Recommended Posts

вюрт :doubleup: но само зимна, лятната е пълен боклук. Лятна само шел /но не тази която се продава/ а тази която е на колонките за бензин /няма е в магазините.

Редактирано от stanis
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 63
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • maxrpm

    6

  • BlackSpot

    3

  • Цецо75

    3

  • zdravko zankov

    3

Най-много писали в темата

Тази година от ОМВ развалиха зимната. На -10 замръзва. Ще трябва да си долея малко чист спирт 95%, че другата седмица ще е -15.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спирта е много скъп, 100мл е 0.90ст. Вземи си спирт за горене 500мл е 2лв. Предупреждавам че е възможно да ти матира боята пред пръскалките дори и обикновения, но поне си върши работата, а не маже

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеци по-късно...

Евала, Венци! Аз правя нещо подобно, но го ползвам за спрей за размразяване - 1/3 течност за чистачки концентрат -60 градуса, 1/3 препарат за стъкла и 1/3 вода в бутилка с пулверизатор. Напръскваш заледеното стъкло, чакаш около минута и пускаш чистачките. Действа по-бързо от реотаните на задното стъкло.

За зимна течност няколко години (като Димон) ползвах Мотох. Края на миналата зима взех някаква 5 литра туба готова за употреба на -20 градуса от Кауфланд, но още не съм я пробвал - седи си запечатана в гаража.

От много време се каня да си забъркам и аз такъв спрей, е забърках го и днес го пробвах понеже имаше скреш по колата. Върши си работата супер, даже моята течност на сонакс е за -35 градуса. Мерси за рецептата Ице :D  Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Държа на етикета да пише "съдържа етанол" или "не съдържа метанол". Не че не съм карал и със спирт за горене но тогава нямаше течности, пък и само ракиджиите знаеха, че метанола е отровен, а при употреба като течност част от изпаренията му влизат в купето.

Редактирано от ogich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...От няколко години карам с Лидълската зимна течност и съм доволен. Гледам обаче, че има колеги които са се оплакали.
Особено като отношение Цена/Качесто/Миризма ми е най-добре. 10лв е Туба 5л (без да се разрежда).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От миналата година започнах да ползвам MOTOX невидима чистачка - Зимна течност! Нано технологии и други глупости . Прави стълкото "мазно" и бяга и вода и мръсотия. Пише, че е до -20. Не съм я пробвал на толкова:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

...Вчера сменях маслото на другата кола и се заприказвахме кой каква течност ползва. Един младеж след мен каза, че от 2 години ползвал МОТОХ концентрат за -60 (но без да я разрежда) и бил много доволен , даже я тествал във фризера - Звучеше убедителен. Аз казах за Лидълската готова за употреба - и той вика а тя е за -20 , значи е за -10 ...Та накрая майсторчето извадихме уред за замерване на зимни течности (Рефрактометър май се казва). Оказа се, че Лидълскате течно я отчита -25/-27С , а МОТОХ-а стои на 0 (или поне изобщо не може да разпознае химията дето е вътре :P). Нищо не искам да казвам и рекламирам, просто емпирични измервания. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лидълската е добра.

Вчера гледах в Метро Плевен някаква тяхна марка,но нещо не се престраших.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Вчера сменях маслото на другата кола и се заприказвахме кой каква течност ползва. Един младеж след мен каза, че от 2 години ползвал МОТОХ концентрат за -60 (но без да я разрежда) и бил много доволен , даже я тествал във фризера - Звучеше убедителен. Аз казах за Лидълската готова за употреба - и той вика а тя е за -20 , значи е за -10 ...Та накрая майсторчето извадихме уред за замерване на зимни течности (Рефрактометър май се казва). Оказа се, че Лидълскате течно я отчита -25/-27С , а МОТОХ-а стои на 0 (или поне изобщо не може да разпознае химията дето е вътре :P). Нищо не искам да казвам и рекламирам, просто емпирични измервания.

Аз карам с въпросния Мотокс за -60 градуса четвърта година, но го разреждам с вода 1/1. До сега не съм имал ядове и в най големите студове.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко стари постове цитирам, ма съм ги опущил...

 

Едно уточнение.

Долната таблица касае единствено задкормилното устройство и как се охлажда то (в превод - шофьорът-бозайник) - идеята е, че вятърът охлажда ХОРАТА по-бързо и ефектът от въздух на -10 + вятър е като на въздух на -20.

 

Течността за чистачки, както и да я духаш с въздух на -25 градуса, няма да се охлади под минус 25 градуса. 

 

Колега, би ли ми обяснил разликата? Без да се обиждаш, ама теб като си бил малък не са ли те учили да си духаш супата, щото е много гореща? Wind Chill ефекта важи за всичко. Прочети малко за препарата за de icing за самолетите например и защо се прави да бъде ефективен и на неестествено ниски температури. При течността даже има още един момент. Както всички знаят, алкохола се изпарява бързо във въздуха. Ако въздуха е повече (при вятър примерно), алкохола се изпарява още по-бързо. И в крайна сметка зимната течност за чистачки остава още по-бързо без незамръзващата си съставка при силен въздушен поток.

 

 

 

Сега съм с Шелска, готова и остава скреж като мине чистачката...

 

Виждам, че мнението ти е от миналата зима. Аз тогава проблем нямах. Сега обаче нещата седят по различен начин...Наистина нещо са я измизерили тая течност. А я ползвам години наред и бях супер доволен (както съм доволен и от лятната им).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз и на двете октавии съм заредил Sonax, вече няколко години ползвам техните продукти и нямам забележки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.