Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Зимна течност за чистачки?


Recommended Posts

Ракията може и да не замръзва в казанчето, ама в движение, след пръскане на челното стъкло, спирта се изпарява за секунди и остатъка от течността замръзва на стъклото. Същото ми се е случвало с някаква българска течност за чистачки, купувана от Лукойл. Зимните течности в Лидъл не са лоши, евтини са, а и опаковката им е удобна. И аз видях какво е причинил Sonax на джама на Пепи. Иначе най-добрата течност, която съм ползвал и която мирише най-добре е тази на OMV. Но пък и цената й не е ниска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 63
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • maxrpm

    6

  • BlackSpot

    3

  • Цецо75

    3

  • zdravko zankov

    3

Най-много писали в темата

... Иначе най-добрата течност, която съм ползвал и която мирише най-добре е тази на OMV. Но пък и цената й не е ниска.

Зависи ... на бавните коли им се налага често да си мият стъклото ... на мен една торба от ОМВ ми стига почти за цяла зима :tongue_1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се включа. Относно течността на Лидъл довален съм както от зимната така и от лятната. НО гледайте опаковките на едната пише че е произведена за лидъл Равно поле на другата пише че е немска. За първата имам съмнение че е БГ затова винаги взимам от немската 5 литра туба дори към тубата има приставка за по лесно наливане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Последно купувах от Кауфланд SHERON- чешка, не е скъпа, а даже беше и намалена. Обаче май я нямят постоянно в асортимента. В различни разфасовки е и я има и с етанол и метанол, в зависимост вида и градусите.

http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/univerzalni-dily/naplne/nemrznouci-ostrikovace/#posuni

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

+1 за зимната течност от Лидл. И тубата е доста удобна и след като свърши, тубата си я ползвам за други различни цели.

Мисля беше 5 литра на цена 10 лв готова за употреба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственото важно нещо на зимната течност е вътре да няма метил. (метилов алкохол).. много е токсичен, а при миене на стъклата шофьора и пътниците в колата се надишват обилно с него. Това хич не е добре за маса органи и системи - и то от най - важните - сърчица.. дробчета, мозъчета, очички.. и т.н.т.  :angry_jumping:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

-1 за течността от Лидл. Тая в 5 литра туба с фунийка.

 

Уж е за -20, а на -8 като мине чистачката и прави плътна бяла пелена. И така докато не се затопли стъклото...

 

Не става, спирта и се изпарява като е върху стъклото. Иначе в казанчето не замръзва, ама какво от това...

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От кауфландската и аз,подобно на Цецо съм разочарован.А съм сигурен,че двете течности са на един производител,Лидл и Кауфланд са част от немската група Шварц.

Тия дни при нас си е доста студено,от пръскалките излиза доста несигурна струя в началото.А при задната чистачка положението е още по-зле.

Ще се търси друг вариант.

Тази година не съм виждал варианта -30 градуса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди от Билла си купувах``SHERON``,но сега предлагат Carlson NANO с интелигентна туба за 5 лв./Вода, етанол, етиленгликол, анионни и нейонни повърхностно активни вещества, парфюми, оцветители/-20гp.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех от на Еко течноста 1 литър - мисля 7 лв беше.  Сложих го половината и долях 4 литра вода. Нито 1 път не замръзна тези дни, а температурите доста паднаха. И не мирише ужасно зле.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тази лидълската в шишета от 2 л съм сложил малко във фризера, стои вече седмица и не е замръзнала. Не знам каква температура е във фризера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Цецо 75

Аз не съм карал с течност, която да не прави така, в първите 500 метра след запалване на колата, включително сонакс и оригинална (оем от юнитрейд).

Ако има течност, която не прави така не я крийте, че и мен ме дразни това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами преди тая от Омв то не правеше така... Като свърши лидлската ще пробвам пак от омв и ще рапортувам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимам от ЕКО концентрат 5 л туба, май беше към 20-22 лв. Наполовина я разреждам с вода и не съм имал ядове дори при температури под - 10 градуса и не оставя следи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свърших ракията и налях малко течност от ОМВ. Положението е по - зле, течността замръзва найстина, но прави ми впечатление, че замръзва там където чистачката не чисти, тоест проблема е от кофти чистачки в голяма степен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно уточнение.

Долната таблица касае единствено задкормилното устройство и как се охлажда то (в превод - шофьорът-бозайник) - идеята е, че вятърът охлажда ХОРАТА по-бързо и ефектът от въздух на -10 + вятър е като на въздух на -20.

 

Течността за чистачки, както и да я духаш с въздух на -25 градуса, няма да се охлади под минус 25 градуса. 

 

 

 

 

Преди да гледате температурите на които "носят" течностите и да изберете вашата, разгледайте това:

1258px_Windchill_effect_en_svg.png
 
Иначе аз и зима и лято използвам Шел. Мисля, че и двата вариант бяха 10 лв. за 4 литра.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 вятърът охлажда ХОРАТА 

Вятърят охлажда и бутилката с бира, когато е увита с мокър парцал...Обяснението е следното: изпарението е ендотермичен процес, а  вятърът (движението на въздуха) ускорява изпарението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам Sheron, разреден за -15 и нямам никакви ядове. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази година реших да пробвам 1z Einszett концентрат и съм изключително доволен, беше около 20 лева.

1Z EINSZETT1Z EINSZETT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така.

Само дето бутилката с бира няма да се почувства по-охладена от това. При вятър на -25 градуса, бирата ще изстине до -25 градуса.

Спални чували, дрехи и т.н. екипировка за планински и алпийски преживявания има характеристики при вятър от 0 метра в секунда. Съответно - с тези индекси става ясно колко зле ще се почувстваш при наличие на вятър - тоест, минус 10 градуса и ураганен вятър като краен ефект за човека е като спокойно време при минус 30.

 

Не мисля, че това има значение относно течността за чистачки. 

 

Вятърят охлажда и бутилката с бира, когато е увита с мокър парцал...Обяснението е следното: изпарението е ендотермичен процес, а  вятърът (движението на въздуха) ускорява изпарението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно бирата ще се почувства по-охладена, както и същият ефект го има и при течността за чистачки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.