Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Зимна течност за чистачки?


Recommended Posts

  • Отговори 63
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • maxrpm

    6

  • BlackSpot

    3

  • Цецо75

    3

  • zdravko zankov

    3

Най-много писали в темата

Аз от 4-5 години ползвам SONAX. Около 8 лв е 1 л концентрат. Разреждам го с още 1 л вода - получава се 2 л готов разтвор до -20 градуса.

 

 

Осигурява защита от замръзване до температури от -30°С при разреждане в съотношение 2:1 (концентрат : вода), до - 20°С при разреждане в съотношение 1:1 и до -10°С при разреждане в съотношение 1:2 (концентрат : вода).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес  сменях  течността със зимна. Купувам си MOTOX "невидима чистачка" - зимна , 5л, готова за употреба до -20 градуса. Цената е 6.70 лв за 5 л туба. Произвежда се в Казанлък във фирма Ароматик, мисля че пращат и по куриери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз в началото зимната на ОМВ, но от няколко години и аз минах на зимната Sonax (даже до преди няколко дни 5л концентрат беше намален). Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз последно си купих SONAX от една бензиностанция на Петрол.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mи аз ракия не пия, пък и тая на колегата така смърди, че не дава и капачката на бутилката да отвориш :D Вика два пъти я преварявал, смърди та се не траe...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От миналата зима залагам на тази от Кауфланд.

-20 градуса,10лв за 5л.

-30 градуса,12лв за 5л.

Тази есен мисля,че и по-евтина.

Някаква немска,изрично гледах да е с етанол.

Същата,но под друго име има и в Лидл,тия нали са под една шапка с Кауфланд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с първака ме заитригува! Но няма ли някакъв отрицателен ефект върху стъкломялната система и чистачките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля :D Отрицателен ефект ще се получи ако точно след като си си измил стъклото те спрат катаджий за проверка, защото цялото купе се е размирисало на ракия. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попринцип на 120 ката точно пред пръскалките беше се леко матирала боята, повечето зимни течности са на спиртна основа, но като видях лятото на какво прилича на Мица задното стъкло от химийте на Sonax, не мисля че бих си го сипал това в колата някога, хем не е и особено евтино

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше преди 3-4 години в Кауфланд една зимна течност за чистачки и миришеше на бадемки и на Джак. Ако ви кажа, че си я пръсках ей така само за да си мирише яко :birthday_cake: :blush: . Сещам се, че товгава бяха големи студове и при -20 дори и повечко не замръзна на Беклемето, но идея нямам за марката и от тогава не съм я срещал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да гледате температурите на които "носят" течностите и да изберете вашата, разгледайте това:

1258px_Windchill_effect_en_svg.png
 
Иначе аз и зима и лято използвам Шел. Мисля, че и двата вариант бяха 10 лв. за 4 литра.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си я правя сам от две шишенца препарат за стъкла - не им знам имената, синя течност - в Кауфланд са “за без пари“. Смесват се с вода 1:1 и при -17 съм я тествал и не замръзва. Не е изгоряла нито гума, нито чистачки, нито боя, нито замръзва, нито мирише гадно - значи върши работа. Това от рекламата с оня пич, където бере люляците, ама през прозореца... Медикс ли беше - нещо подобно.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с течност от ОМВ и мога да сподела прекрасни впечатления, единствено цената е малко по дебела ама пък не слагам всеки ден, че да го мисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си я правя сам от две шишенца препарат за стъкла - не им знам имената, синя течност - в Кауфланд са “за без пари“. Смесват се с вода 1:1 и при -17 съм я тествал и не замръзва. Не е изгоряла нито гума, нито чистачки, нито боя, нито замръзва, нито мирише гадно - значи върши работа. Това от рекламата с оня пич, където бере люляците, ама през прозореца... Медикс ли беше - нещо подобно.

 

Поздрави

Евала, Венци! Аз правя нещо подобно, но го ползвам за спрей за размразяване - 1/3 течност за чистачки концентрат -60 градуса, 1/3 препарат за стъкла и 1/3 вода в бутилка с пулверизатор. Напръскваш заледеното стъкло, чакаш около минута и пускаш чистачките. Действа по-бързо от реотаните на задното стъкло.

За зимна течност няколко години (като Димон) ползвах Мотох. Края на миналата зима взех някаква 5 литра туба готова за употреба на -20 градуса от Кауфланд, но още не съм я пробвал - седи си запечатана в гаража.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала, Венци! Аз правя нещо подобно, но го ползвам за спрей за размразяване - 1/3 течност за чистачки концентрат -60 градуса, 1/3 препарат за стъкла и 1/3 вода в бутилка с пулверизатор. Напръскваш заледеното стъкло, чакаш около минута и пускаш чистачките. Действа по-бързо от реотаните на задното стъкло.

За зимна течност няколко години (като Димон) ползвах Мотох. Края на миналата зима взех някаква 5 литра туба готова за употреба на -20 градуса от Кауфланд, но още не съм я пробвал - седи си запечатана в гаража.

 

"Тошко" така, Ице ;) Определено е добра идеята, работи, а и на всичкото отгоре си мирише, който-на-каквото си поиска - люляци, глухарчета, момини сълзи и други "смърдежи"...

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам само тази за моята Фабия-   http://www.tech-co.bg/produkti_masla/zimna-technost-za-chistachki

Цената беше около 4,80 лева и не е по лоша от Сонакс. Мирише на лимон ако не се лъжа. Концентрат е за -70 градуса. Има и 5 литрова за 20 лева, много се чудих кое да си взема. Накрая си взех 1 литър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с течност от ОМВ и мога да сподела прекрасни впечатления, единствено цената е малко по дебела ама пък не слагам всеки ден, че да го мисля.

Явно не изминаваш много км.

За един месец изразходвам между 4-5 казанчета по 5л.

За мен определено цената има значение.

Някой колеги с 5л изкарват цялата зима.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.