Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ангренажен ремък фабия1.4тди


Лисан

Recommended Posts

Здравейте, от няколко дни имам шкода фабия 1.4 тди, искам да попитам на колко хиляди се сменя ангренажен ремък,и задължително ли е да сменя и ролките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз карам 1.9 sdi . При мен предписанието от завода е 90000км или 6 години. Аз го смених на 92000км и 9 години. Ремъка имаше следи от износване, но ролките и помпата са трудно различими от новите. Без луфтове и шумове преди да ги махна. Трябва да уточня, че при мен това е първа смяна и всичко по колата беше оригинално. Ако при теб не е първа смяна е много вероятно частите да са с по ниско качество от заводските.

За 1.4 TDI не знам предписанието какво е, но ако ролките са си оригиналните, определено имат още много живот.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моя го смених като стигнах на 120 000км и 7 година (в много форуми хората пишат че и на 100 000км ги сменят). Сменихме всичко, за да ми е спокойно - ремъци, ролки, водна помпа.

Поздрави!

Редактирано от BlackSpot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също смених ремъци и ролки на 120 000км и 6г.. До колкото помня, по книжка, дават на 150 000км. да се сменят ремъците. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Да попитам след 1вата смяна на колко хил. ги сменяте? Оригинални части само в завода (освен в бг тук всеки маг. Е с "оригинални" части) в еуратек,автотреид,порше освен в цената и в психологическата нагласа че щом е скъпо е по добро ,дали частите са като от завода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Какво всъщност се сменя, ремък, две ролки и водна помпа? Имало и някакъв обтегач, той трябва ли да се сменя?

Зависи от състоянието му.

Редактирано от BlackSpot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.