Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

сутрин високи обороти


milenski75

Recommended Posts

Здравейте колеги,прави ми впечатление сутрин когато запаля колата ми държи по високи обороти знам,че е нормално,но моята ги държи 5 минути при външна температура 10г.

Затова питам, дали е нормално толкова време?Октавия 2 1.9тди DSG

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята стои в гараж на около 15 -16 градуса и също държи високи обороти за около 2 минути. Твоята, ако живее  навън би следвало да е нормално да се "напъва" 5 минути.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен високите обороти са малко над нормалните - около 1000 , след което си падат на 900 и нещо - отчитано по стрелката на око. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята жиевее на свобода и сутрин си държи малко под 1000 на празен ход и след 2-3 мин каране падат на 800, това е днес като термометъра покаваше 5,5 градуса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,вчера закачих колата на диагностика и на майстора му направи впечатление,че синхронизацията на валовете е с 2,5 г предварение.

Решихме да я направим на 0 и моментния разход ми се покачи на 0,9 без никакви консуматори.Преди това съм нямал никакви проблеми с колата,като пушаци,тресене или трудно палене.Дюзите са около 0,20 0,40 с изключение на 2 цилиндър която е -0,90 до -1.

Въпроса ми е опасно ли е било ,че е била на предварение и дали да си я върна пак на 2,5.

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ъгъла да е (-2) . При 0 и над 0 се вдига моментния ( и не само моментния) разход. Пробвал съм. :) При -2 разхода на място е 0.5 л/ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъгълът може да бъде от -3.0 до +3.0 , но най-ниския разход (0.5)  и по-голям вървеж са на -2.0 .

Редактирано от димон
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега,ще я върнем на -2,0

Колега твоята къкъв моментен дава и на колко градуса.

Редактирано от milenski75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При -2.0 разхода е 0.5 л/ч. При -1.5 до 0.0 е 0.7 л/ч. Под -2.0 и над 0.0 не съм пробвал. На загрял мотор. При студен започва от 1.0...0.9...0.7.....0.5.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

все пак преди да запалите проверете с ваг-ком каква е температурата на охладителната течност

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно колега всички сме така, за няколко минути държи по-високи обороти за да загрее по-бързо :moto:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.