Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Включване на голямата перка и шум при студен двигател


superba

Recommended Posts

понякога, по-скоро често, когато запаля сутрин (не знам дали има общо с по-студеното време или просто съвпадение всеки път) се включва перката на радиатора, тази дето тресе цялата кола. Колата е още студена, но тя се включва. Ако рестартирам мотора, перката се изключва. Иначе работи докато не спра мотора. Колата може да загрее до нормалната си температура, перката не спира.

Струва ми се, че датчика за температурата работи нормално.

Какъв може да е проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дайте някаква идея плс, тази перка на какъв принцип работи, кой датчик я командва.

Когато е под 15 градуса проблема се появява по-често. Колкото по-студено, толкова по-често. При топло време над 15 градуса нямам проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При по-старите коли, обикновено тази перка се командва от датчика който е на радиатора. На някои места този датчик го наричат термо ключ. При октавиа 2, не знам как е. Освен диагностика и да се видят какви темчератури показват датчиците...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.