Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Емулатор на предна ламбда сонда


maxrpm

Recommended Posts

Здравейте. Пускам темата тук, защото важи за повечето шкоди , пък някой може да е открил отговора.

 

Днес ходих в м-комплекта и установихме че ламбда сондата ми е доста бавничка, поне според това което се виждаше на монитора , според мен бая зле. Като цени намерих за 4 проводна 240лв и 399лв, което е крайно неприемливо, а за да сложа еднопроводна за 76лв, трябва да направя чудеса от храброст (Дупка на изпускателния колектор с резба)

 

Изхождайки от мисълта че колата загрява доста бързо, а ние с компютъра на колата крайно не се обичаме и сме на различни мнения, обикновено, реших че удачен вариант ще е залъгалка за компютъра че колата е вечно в работна температура и всичко е цветя и рози с изгорелите газове. Въпроса е някой има ли схема на такава залъгалка за предна ламбда сонда преди катализатор? Tези който се продават от газаджийте, предни ли са или задни? Има ли вариант да лъже че и отоплението "работи" или не?

 

Aз имам схема за задна , след катализатор, може ли да се преправи за предна трябва ми емулатор 0,1 -1.5v  а този е 0.2 - 0.9V http://mkiv.com/techarticles/oxygen_sensor_simulator/index.html

image.jpg

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.