Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Няколко въпроса за фаровете?


minkov89

Recommended Posts

Колеги, имам следните въпроси относно фаровете на Octavia II

 

1. Всички фарове с лупи ли са ксенонови или може и да е халогенен, въпреки лупата? За този модел става дума: http://i.ebayimg.com/00/s/MTIwMFgxNjAw/z/JfoAAOSw0JpV6bdd/$_57.JPG

 

 

2. Интересува ме също дали на лупата има пластина, която изправя светлинния сноп за каране в страни с десен волан?

 

3. Буските на обикновения фар без лупа и на този с лупа съвпадат ли?

 

4. Ако се сложи ксенон предполагам, че светва някоя индикация на таблото? Подлежи ли на настройка с VagCom?

 

Благодаря ви предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Има и ксенонови има и "ксенон лук" които са си с халогенни крушки,но с лупа на късите!Ксеноновия е с различен цокъл и не става да се сложи обикновена крушка!

2. Да има пластина която се настройва и фаровете могат да се ползват на автомобили с ляв и десен волан!

3. Буксите са еднакви

4. Подлежи на настройка ,тук мисля ,че си зависи от самата кола ,но ако не стане с жаг кома има залъгалки които се монтират и не ти свети лампата на таблото!

Ако нещо съм пропуснал нека някой допълни ,не съм чак толкова специалист във фаровете,но и аз се блъсках с подобна дилема !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да смених ги и то два пъти - първо бях с лупите после с обикновените и сега пак ще връщам лупи в комбинация с китайски ксенон!Буксите са еднакви за обикновените фарове и "ксенон лук"!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това звучи много добре, няма да има драма, като при Октавия 1 май :)))

 

ПП: А какъв е цокълът на лупата на "ксенон лук" фаровете?

Редактирано от minkov89
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Н7 са обикновените, а D2S  са ксеноновите. Фаровете с лупи и халогенна крушка май бяха само за скаута. Ксеноновите са с тотално различна букса и други моторчета за регулиране по височина. Без преправяне може да се сложи само фар с лупа за халогенна крушка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, именно. Аз имах Октавия 1 и й смених фаровете с оригинални ксенонови от VRS. Беше голяма мъка, един месец търсих оригинални букси, за да ги вградя на инсталацията на колата. После преправях моторчетата, защото оригиналния ксенон се саморегулира от два датчика на предния и задния мост и моторчето има един кабел повече, и просто няма как да се подкара с обикновената инсталация на колата... При Октавия 2 ще е по-лесно май :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

2. Да има пластина която се настройва и фаровете могат да се ползват на автомобили с ляв и десен волан!

 

би ли споделил как се настроива че нещо маи не търся из нета правилно аз :)

 

иначе за О2 става с ваг-ком да се настроят проверките или да се изключат - зависи доста от модела на ксенона маи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като погледнеш в цокъла на лупата ще я видиш,бъркаш с пръста и я местиш по спомен в другия край на където е възможно да се движи.Това при положение ,че имаш фарове от кола с десен волан и искаш да ги монтираш на такава с ляв!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.