Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За рекета със зимните гуми.


Jelio54

Recommended Posts

  • Отговори 222
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Бойко Борисов

    20

  • PRR

    19

  • Jelio54

    13

  • Цецо75

    11

Най-много писали в темата

Аз имам едно питане. Вчера сутринта към 6:30 тръгнах от София за Банско. Температурата в София беше около +5 градуса. По магистралата към Благоевград имаше мъгла на места и температурата варираше от +1 до +5 градуса. Днес към 16:00 ч тръгнах обратно. Температурата беше около +15 градуса. Бяхме 5 човека и багажникът беше полупълен.

 

С какви гуми бихте пътували при посочените условия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам едно питане. Вчера сутринта към 6:30 тръгнах от София за Банско. Температурата в София беше около +5 градуса. По магистралата към Благоевград имаше мъгла на места и температурата варираше от +1 до +5 градуса. Днес към 16:00 ч тръгнах обратно. Температурата беше около +15 градуса. Бяхме 5 човека и багажникът беше полупълен.

 

С какви гуми бихте пътували при посочените условия?

Потърси из разните тестове как се държи зимна гума в летни условия, а също и лятна гума на студено, но над нулата и без сняг ... и сам ще си отговориш на въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:banger_2:

В подобна ситуация - със съобразена скорост.

:hello:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали на сухо и топло или на сняг, винаги трябва да караме със съобразена скорост.

Въпросът е с какви гуми ще се чувствате по-сигурни при подобни условия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В София, няма да глобяват за липсата на зимни гуми - така пишеше днес в дир.бг Ще гледат дълбочината на грайфера, както е записано в закона!

Та...който иска да си слага летните, зимните или всесезонните и да си джитка, къде спокойно, къде "на нокти"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Колкото и да не ми се вярва, тази зима май ще мине без сериозни снеговалежи, но един мой човек който отлагаше покупката на зимни гуми до последно, е установил,  че цените (за 17-ки) са нагоре спрямо началото на месеца. От КаТ добре си тръбяха 'сменяй гумите' ама...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера се прибирах по Тракия, в проливен дъжд със зимни гуми, без проблем си поддържах 130-140 по километраж, а дори последен модел ес класи се мъкнеха с по 100-110. До тук с философстването за зимни гуми на дъжд и стабилността. А на Хемус е имало задръствания и колите масово са се движили с по 10 км/ч заради 5-10 см сняг.

Редактирано от ID A
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално. Платили са им за този лобиски закон - гласуват го, както с дневните светлини, както с пределните години на автомобил за такси и т.н.

Най-вероятно и мобилните ни опертари си плащат за да ни дерат с такив смотани оферти.

 

Сякаш времето на мутрите се завърна,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно ме гложди една мисъл - какво е автомобил оборудван със зимни гуми и какво е резервна гума през зимата ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално. Платили са им за този лобиски закон - гласуват го, както с дневните светлини, както с пределните години на автомобил за такси и т.н.

Най-вероятно и мобилните ни опертари си плащат за да ни дерат с такив смотани оферти.

 

Сякаш времето на мутрите се завърна,

 

 

 

 

Шведските коли фабрично по дефолт са със винаги работещи къси фарове,а тези коли се слават със най-висока степен на сигурност.Те дори нямат опция да изключиш късите.Сигурно там държавата им е изплетена със лобиски закони и мутрите я управляват.Вариянтите са два или се съобразяваш със законите на държавата,или сменяш държавата...........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно ме гложди една мисъл - какво е автомобил оборудван със зимни гуми и какво е резервна гума през зимата ?

 

 

 

 

Ако не си наясно с тези неща,за твоя безопасност и тази на останалите учасници в движението по добре ползвай градския транспорт или се вози на задната седалка на колата.

Редактирано от Бойко Борисов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно ме гложди една мисъл - какво е автомобил оборудван със зимни гуми и какво е резервна гума през зимата ?

 

При положение, че вече дори резервната гума вече не е стандарт, а опция и колите идват със спрей и компресор, какво значение има резервната гума? Да не говорим, че никой не ти слага 17,18 или 19 + за резервна....

Освен това зимните гуми са с посока на движение и леви не можеш да сложиш десни и обратното, та никой не те спира да си носиш две резервни гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта резервна не е от малките,а същия цолаж и размер като тези на колата.Малката я зарязах в една гумаджийница.

Редактирано от Бойко Борисов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта резервна не е от малките,а същия цолаж и размер като тези на колата.Малката я зарязах в една гумаджийница.

И сигурно я сменяш с зимна и лятна според сезона :) Това питаше колегата - ако има закон за задължителни зимни гуми, какво правим с резервните? И те ли зимни? И какво ще обясняваш на катаджията като ти лепне акта за лятна гума декември месец :)

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много обичам , когато държавни институции използват думичката "ако" ... а ако карам без разервна гума ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не си наясно с тези неща,за твоя безопасност и тази на останалите учасници в движението по добре ползвай градския транспорт или се вози на задната седалка на колата.

Не искам да влизам в тона ти , но човек все пак е мислещо същество и трябва да предвижда вариантите . Иначе рискува да чуе репликата : "И кво прайм сега?"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И сигурно я сменяш с зимна и лятна според сезона :) Това питаше колегата - ако има закон за задължителни зимни гуми, какво правим с резервните? И те ли зимни? И какво ще обясняваш на катаджията като ти лепне акта за лятна гума декември месец :)

 

 

 

 

 

Не,тя си е лятна винаги.Закона го разбирате много добре :)  Не търсете под вол теле............. :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да влизам в тона ти , но човек все пак е мислещо същество и трябва да предвижда вариантите . Иначе рискува да чуе репликата : "И кво прайм сега?"

 

 

 

 

В тона ми не виждам нищо неприемливо............просто препоръка от един мислещ човек...........Когато чуеш репликата ''И какво правим сега?'' отговаряш ''Каквото е по закон''  всеки акт или фиш може да се обжалва,така че ако смяташ че служитела на реда ти е написал неправилно глоба обжалваш в съда. Чудно защо мен като са ме спирали 10-ки пъти за нарушение не съм чувал репликата ''И кво правим сега?'' това сериозно, и без ирония....... :)

Редактирано от Бойко Борисов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.