Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За рекета със зимните гуми.


Jelio54

Recommended Posts

  • Отговори 222
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Бойко Борисов

    20

  • PRR

    19

  • Jelio54

    13

  • Цецо75

    11

Най-много писали в темата

Те и контролиращите и каращите споделят еднаква народопсихология за съжаление, ама тука вече приказката отива за ракия ;)

Редактирано от ruark
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бойко, стига демагогия! В Германия закона те задължава да караш със зимни гуми само при зимни условия, т.е. наличието на сняг/лед! Прочети какво пише в линковете, а не гледай само картинките. През останалото време ако имаш летни гуми си карай с летните. И има причина да е така написан закона, а не малоумното от дата Х до дата У ;)

 

 

 

 

Закона е под 7 градуса температура.Поради простата причина че в зимен период дори и да няма сняг,всеки момент може да завали,и след няколко часа да го стопи и да стане сухо,а там хората не карат с гумите в багажника и да си играят на тука има тука няма ;) Ако не паднат температурите през целия зимен период тогава можеш да си караш с летните.За това ти казвам че тия сайтове са бош лаф,грешно е представена информацията и следователно грешно се итепретира :)

Редактирано от Бойко Борисов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде пак. Бойко, покажи къде в немския закон пише 7 градуса! И без тия "може да стане", "ама може и да не стане" .... Цитати от закона, това се иска, не свободни съчинения и интерпретации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде пак. Бойко, покажи къде в немския закон пише 7 градуса! И без тия "може да стане", "ама може и да не стане" .... Цитати от закона, това се иска, не свободни съчинения и интерпретации.

 

 

 

 

От интернет едва ли ще можем да намерим 100% достоверно цитиран закона за зимните гуми в Германия.Но дори и да е така както го казваш,тръгваш с летните гуми и след 1 час пада сняг.Спирате полицията и тях не ги интересува че като си излязъл от вас не е имало сняг,пък като са те спряли вече има.Тях ги интересува в момента в който те спрат ти да си изряден и ,,рекета,, в България ще ти се стори като някое от детските предавания на бате Енчо сравнение с глобата която ще платиш там за това нарушение.За това човек е по хубаво да се води от логиката за 7-те градуса,пък дори и да го няма в закона ;)

Редактирано от Бойко Борисов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би ли дал линка към закона в Германия? А още по-интересно ще ми е, ако дадеш и такъв за Франция. Че се сещам разни местенца в тази държавица дето виждат сняг веднъж на няколко години ;)

Според мен го е чул "от една жена каза", щото специално за Франция, честичко съм там зимата - такова нещо като задължителни зимни гуми - НЯМА. Нито при 7 нито при -77 градуса.

 

Задължителни знаци за вериги съм виждал, но за гуми определено няма. Евентуално може да има из Алпийските курорти някакви регионални правила.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От интернет едва ли ще можем да намерим 100% достоверно цитиран закона за зимните гуми в Германия.Но дори и да е така както го казваш,тръгваш с летните гуми и след 1 час пада сняг.Спирате полицията и тях не ги интересува че като си излязъл от вас не е имало сняг,пък като са те спряли вече има.Тях ги интересува в момента в който те спрат ти да си изряден и ,,рекета,, в България ще ти се стори като някое от детските предавания на бате Енчо сравнение с глобата която ще платиш там за това нарушение.За това човек е по хубаво да се води от логиката за 7-те градуса,пък дори и да го няма в закона ;)

Айде пак. Тръгваш, спираш, ама не било 100% сигурно. Ти каза, че закона в Германия и Франция задължавал със зимни гуми. Аз поисках линк, получих няколко в които пише едно и също - зимните гуми са задължителни при зимни условия. Няма дати, няма било слънчево, било мъгливо, няма интерпретации и магически температури от 7 градуса. Пише наличие на сняг/лед...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде пак. Тръгваш, спираш, ама не било 100% сигурно. Ти каза, че закона в Германия и Франция задължавал със зимни гуми. Аз поисках линк, получих няколко в които пише едно и също - зимните гуми са задължителни при зимни условия. Няма дати, няма било слънчево, било мъгливо, няма интерпретации и магически температури от 7 градуса. Пише наличие на сняг/лед...

 

Малко да се върна в нашата действителност, за мен проблемът с така написан текст /зимните гуми са задължителни при зимни условия/ е точно това което казваш ти и колега, в контрола.

Винаги ще има едни цървули, които ще излязът с летни гуми при прогноза за обилни снеговали, и още по-големи цървули, които ще питат акт ли ще пишем.

Подкрепям подобен закон, дали ще е в този си вид или различен за мен значение няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги намерих в нета малко инфо - на английски е,  но който не може да се справи може да ползва преводача на гугъл   http://www.blackcircles.com/tyres/winter-tyres/laws-and-legislation

Редактирано от Бай Иван
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде пак. Тръгваш, спираш, ама не било 100% сигурно. Ти каза, че закона в Германия и Франция задължавал със зимни гуми. Аз поисках линк, получих няколко в които пише едно и също - зимните гуми са задължителни при зимни условия. Няма дати, няма било слънчево, било мъгливо, няма интерпретации и магически температури от 7 градуса. Пише наличие на сняг/лед...

 

 

 

 

Да точно така.Казах че са задължителни и ти го прочете.Да ли при 7 градуса или наличие на сняг и лед не искам да спора.Но е факт че са задължителни!А на сайта който съм ти пуснал под картата пише че във Франция или Италия са задължително при наличието на знак,но също пише че и да няма знак ако стане ПТП това няма да те оправдае.Пише че във Австрия са задължителни в определен период от годината и глобата може да стигне до 5000 евро.Така че нека всеки сам за себе си  направи изводите.

Редактирано от Бойко Борисов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Но е факт че са задължителни!

Ама точно това НЕ е факт ;) Има условия които трябва да са налице за да са задължителни. Ето това е факт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги много разводнихте темата според мен ... Не се връзвайте толкова на Бойковото тролене :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо се хванахте непременно за Германия, но ето Ви закона, а не превод или интерпретация: http://www.stvo.de/strassenverkehrsordnung/90-2-strassenbenutzung-durch-fahrzeuge

 

В точка 3а е записано при какви условия се изискват зимни гуми - сняг, лед, киша и т.н., няма дати или температури. Хората живеещи в райони с бързо променящ се климат обаче сменят през октомври и карат до около Великден без никой да ги задължава. Споменах вече и за сезонните номера, т.е. ако не караш - не плащаш. Контрол разбира се има, но основно се разчита на съвестта на хората да не излагат на риск себе си и околните.

 

Ето и зимни гуми за мотор ако в България не се продават - http://www.motorradreifendirekt.de/Motorrad_Winterreifen.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата беше тотално изкривена. Аз имам едно питане. Как ще реагирате ако: завали сняг и недай си Боже някой ви блъсне (дано не сте и със семействата си), защото си кара още с летните гуми понеже е допреди 20 минути е нямало сняг, а той видиш ли отива към гумаджийницата (с гумите в багажника), как ще се почуствате? 

Като не може да стане по друг начин, то нека е със закон! Но този закон трябва да се спазва и да се изкоренят практиките за пускане на нарушителите с/у 20 лева. 

Редактирано от Impress_me
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Това е транспорт за безработни гнусен , безплатен и смръдлив.

Да колега, в България за съжаление е такъв с изключение на метрото и някой определени линии. Но подобна категоризация е меко казано груба. Аз лично познавам много добре образовани приятели, които всеки ден ходят на работа с градския транспорт. А примери по света много.Ето един!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прегледах последните няколко странци на кръст и да си призная нищо не разбрах , но гледам едно предаване по НГ за пътната помощ в Норвегия и в някой от последните епизоди един поляк отнесе глоба от 1000 Е (или поне така предполагаха) за това , че е задръстил движението , защото се е движел без вериги , а в първия епизод на поредицата един турски тир беше арестуван , защото се движеше с изтъркани гуми и без вериги и не го пуснаха докато не смени всички гуми (включително и на ремаркето) и не си ги плати. Та всичките тез глупости ги изписах за онагледяване на действията в онези държави дето им викаме "бели" т.е. възможно е да правиш всичко ако не те хванат , но като те хванат те изваждат дълбоко от джобовете и в крайна сметка не съзнанието е водещо , а джоба :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и така да се каже , но не и да седят шумкари и да спират наред за проверка на гуми от дата Х и да размахват пръст , че ще ме глобят ... който е майстор и не пречи на никой да кара ако иска и по джанти , а вече ако закъсаш някъде и препречиш движението ще си понесеш глобата ... аз лично в Германия и Австрия до сега не съм виждал полицаи в храстите .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата беше тотално изкривена. Аз имам едно питане. Как ще реагирате ако: завали сняг и недай си Боже някой ви блъсне (дано не сте и със семействата си), защото си кара още с летните гуми понеже е допреди 20 минути е нямало сняг, а той видиш ли отива към гумаджийницата (с гумите в багажника), как ще се почуствате? 

Като не може да стане по друг начин, то нека е със закон! Но този закон трябва да се спазва и да се изкоренят практиките за пускане на нарушителите с/у 20 лева. 

 

 

 

 

А искам отговор на същия въпрос.Писнами от скъсани въшкари в тая държава дето майките и бащите им дават пари за цигари и кафета и карат със не повече от безнин за 5лв в резервоара, постоянно да ревът как ги ощетява държавата.Точно тия въшкари абер си нямат че в една Холандия глобата за превишена скорост е 10 евро на километър и данъка върху брутната заплата е почти 50% е това е РЕКЕТ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А искам отговор на същия въпрос.Писнами от скъсани въшкари в тая държава дето майките и бащите им дават пари за цигари и кафета и карат със не повече от безнин за 5лв в резервоара, постоянно да ревът как ги ощетява държавата.

Братле прав си за това ама не знам дали си забелязал факта че такива въшкари не карат шкоди...Не знам защо :eusa_think:

Другото е че никой не виждал циганин да кара шкода :PDT_Armataz_07:  аз зарад туй не си взех бмв...всеки втори мангал кара...

И се усмихни малко бе живота е кратък а шкода форума е готин :dance:

Ся се сетих друго

Наредил се Бойко Борисов на опашката в банката за пари..И кат му дошъл реда банкера му казва:

-Дай лична карта

-Ми...не я нося сега ама нали ме познавате

-Я кажи нещо да се легитимираш или да докажеш- недоверчив е банкера

-Абе какво да кажа само глупости ми идват в главата- почества се умислено Б.Б.

-Достатъчно вярвам ви как ги искате банкнотите- удовлетворен е банкера вече...

Абе не е по темата ама не се сдържах и ся сигурно админите ще ме набият :crazy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попаднах на темата и ми стана доста интересно. 

Аз имам проста логика: искам кола, следователно калкулирам дали мога да си е позволя. Тази сметка включва покупната и цена, поддръжка (за да е винаги технически изправна), данъци и застраховки, гуми (зимни и летни) и паркинг. Накрая гледам колко пътувам и с помощ на цената  на горивото и оценявайки алтернативата вземам решение с моите доходи дали аз мога да си позволя кола. 

 

Края на октомври слагам зимните гуми и ги свалям средата на април. Зимните гуми карам 4 сезона както и летните. Винаги купувам само нови гуми. На година карам около 15 000 километра.

Приятелката ми кара само градско и то по около 6-7 000 на година, и за това на нейния автомобил съм заложил на всесезонни гуми. Сменят се на 3 години. 

До сега не съм закъсвал нито зимата нито лятото. Не съм бил изненадван от времето, но съм ставал свидетел на безумия през зимата.

 

 

Съгласен съм с доводите ви, че фиксирания период не е много коректен, но пък не смятам, че е кои знае какъв проблем.

 

Категорично не съм съгласен с коментари от рода .... "Аз имам 2 коли...".

Всеки има право на избор и той трябва да се уважава, но само когато този избор не поставя останалите участници в движението по пътищата в опасност.

Докато има хора, които смятат че безопасната по улиците е личен избор, а не задължение на всички ни, то приветствам всякакви законови рестрикции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Категорично не съм съгласен с коментари от рода .... "Аз имам 2 коли...".

...

Имам 2 коли, имам и два мотора. При зимни условия Мица не излиза от гаража - просто няма шанс да се качи обратно. Държа да отбележа, че тя си има комплект зимни гуми, но просто не ги слагам! Т.е. тук не говорим за спестени пари, а за собствената ми безопасност. Днес температурата беше +14 градуса, за утре го дават +16. Е, що за кретения е това да ме задължат да стана опасен за околните !?!?!? Или да ми забранят да си карам мотора, защото на някой му е хрумнало, че ноември месец можело да завали сняг ... ама някоя друга година ;) Гледам редовно прогнозата и, ако има дори малка вероятност за валеж от сняг и температури трайно около или под нулата вадя нивата. Т.е. по никакъв начин не застрашавам околните, напротив, смятам, че така съм значително по-безопасен. 

 

Та - зимни гуми при зимни условия! Просто и ясно. "Тъпия" германец го е измислил. Защо ние се опитваме да сме по-католици от Папата? И примера на Гената - правиш задръстване или ПТП - отнасяш си глобата, нямам против и да се въведе спиране на МПС-то от движение. Но фиксирани дати - извинете ме, но НЕ.

 

За мен темата се изчерпа. Оставям ви да се забавлявате нататък без мен, аз ще си карам с "неподходящите" гуми още поне две седмици  :moto:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не схващам идеята на темата, няма такъв закон за зимни гуми, няма и да има, освен ако някой дебилен еврочиновник не се почуства безполезен и реши да сътвори ... нещо.

 

А и вече имаме пример с подобни безполезни закони, като тоя с блещенето на фарове в задръстване посред слънчев летен ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.