Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Има ли комфорт модула приемник за дистанционно?


sasch

Recommended Posts

Вземи си ел. брава, по-готино е. Обаче и дръжката трябва да смениш защото е с моторче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-лесно ще ми е с VDS PRO да копирам настройките от стария модул на новия защото търсенето на тази брава подозирам че ще стане безкрайно приключение :) но за целта първо или трябва да издиря колега с такъв кабел готов да ми отдели поне 1 час от живота си или да си го поръчам от ebay и да се мъча да го подкарам на един стар лап топ с ком порт

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше доскоро две октавии тур 2008-9 година в мобилето. Едната и купих дръжката да си имам резерва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре да се програмира :) не ми се занимавам да разглобявам вратата и да сменям брава :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кабела за VDS PRO е поръчан така че предполагам до 2 седмици ще има развитие по темата :) сега въпроса ми е някой слагал ли е заводска сирена в октавия и къде точно се монтира тя? както и какви са обемните датчици и само от октавия ли трябва да търся?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчика за присъствие към този модул е в мен и е монтиран на моата.

Намира се зад пепелника.По късно като намеря снимка ще я сложа.

Трябва да го вземеш от Октавия1 или поне стойката за захващенето.

Сирената стой в отсека където е мотора за чистачките,така мисля.

Аз на моята плзвам друга сирена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето датчика със стойката какво представлява.

.https://www.bildelsbasen.se/?link=item&searchmode=3&query=1U0959121&post_id=18572898

Моя комф.модул е 1j0959799ah а еснзора е от същата кола където си взел комф. модул.

Николай ми го подари когато взех цялата инсталация и салона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Колеги с гордост мога да споделя,че начинанието се увенча с успех :) с VDS-PRO смених три адреса в комфорт модула и вече багажника се заключва, също така и третия бутон на дистанционното е напълно функционален(при задържане за 2 сек отключва само багажника). Направих си и прозорците да се отварят и затварят от дистанционното :) Остана само да си намеря букса Т15 и да опроводя алармата към мигачите и сирената/клаксона. Така че следва продължение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих си и прозорците да се отварят и затварят от дистанционното..

Колега какво точно направи,че на моята не става от дистанционното?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Andro73 Колега променят се 3 стойности в комфорт модула на адреси 04361,04362,04363(това е само за модули 1С0 при 1J0 са други адресите) и функцията се активира, нооооо за да стане това ти е нужен VDS-PRO кабел и лап топ със сериен порт защото програмата тръгва под DOS,а не в Windows.Твоята би трябвало да е с 1C0  модул защото е 2004г. Има вариант и с USB кабел за VAG COM с една чешка програма която я има някъде в нашия форум или във VW форума, но не съм я тествал защото си купих кабел за VDS PRO.

Редактирано от sasch
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Andro73 Колега променят се 3 стойности в комфорт модула на адреси 04361,04362,04363(това е само за модули 1С0 при 1J0 са други адресите) и функцията се активира, нооооо за да стане това ти е нужен VDS-PRO кабел и лап топ със сериен порт защото програмата тръгва под DOS,а не в Windows.Твоята би трябвало да е с 1C0 модул защото е 2004г. Има вариант и с USB кабел за VAG COM с една чешка програма която я има някъде в нашия форум или във VW форума, но не съм я тествал защото си купих кабел за VDS PRO.

Мерси,моя кабел последната версия 16.16 и не мога влезна в тези адреси

ще се търси някаква опция

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да влезеш в тези адреси през VAG COM обясних ти го в предишният ми пост :) програмата която ти трябва е VDS PRO

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой случайно да има представа какъв е номера на оригиналния кабел/антена на комфорт модула? И продават ли се някъде в българия само пинчетата към нея(те са доста универсални пасват на повечето букси в колата) защото в ЕТ се продават само ремонтни комплекти които представляват две пинчета свързани с 30-ина см кабел и са на доста скромната цена от 15 до 25 лв, а на мен ми трябват поне 6 ? 

 

 

P.S. Тази тема мисля че може да е доста полезна относно ОЕМ номерата на пинове https://www.drive2.ru/l/2063538/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Колеги имам лек ъпдейт в темата пинчетата ги намерих в ПоршеБГ на доста приемлива цена и с опция да се поръчат колкото бройки са необходими, а не цяло пликче с 25 броя. Другата седмица най-вероятно ще монтирам всичко в колата и ми остава само да си намеря оргинална сирена за която знам,че има проблеми с батериите, някой подменял ли ги е и откъде се намират понеже са специфичен размер?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Здравейте, 

Да повдигна малко темата. 

 

Имам същия 1CO комфорт модул като колегата.Днес оставих да обучават колата с дистанционно закупено от Aliexpress, модел 1J0 959 753 AG, някъде във форума четох, че това е за мене. 

Майсторите казаха, че модула не иска да приема дистанционото ми.

Пробвали и с техни пак не искало. Смъкнали модула, отвори ли го, имал радиоуправление  и казаха, че не работи. 

Между временно там имало друг клиент,  на който тествали моето дистанционно, модула го отчел. 

 

Това е снимка на модула, с 3 букси е, но имало закачени само 2.

На буксата най в ляво, нямало нищо.

Нормално ли е това. 

Моля за съвет какво да правя. 

IMG_20190920_172741.jpg

Редактирано от mom4ence
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.