Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Има ли комфорт модула приемник за дистанционно?


sasch

Recommended Posts

Колеги имам следният комфорт модул инсталиран на моята окатавия "1 CO 959 799 A" въпросът ми е има ли как да разбера дали в него има приемник за дистанционно или не, без да го разглобявам?

Редактирано от sasch
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С Vag-Com. Дали в measuring blocks, дали в Adaptation може да се провери, има записани дистанционни, и дали може да се програмират.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кoнфорт модул с този номер (  според интернет )   може  да  има  радио приемник , може и  да  няма

 

Зависи  с  какво  оборудване  ти е колата ( Equipment code  )

 

остава  само  да  разбереш   кой  е  твоя   Equipment code -  предполагам  това са  кодовете   който  съм виждал  на  бялата  лепенка  в  багажника  под  мокета

 

в този  сайт  се  проверяват кодовете  ЦЪК 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

а как точно става проверката с vag com за наличието на възможност за програмиране на ключове? и още един въпрос ако моя К.М. няма приемник за радиосигнали мога ли да го сменя с такъв който има и ако отговора е да новият модул трябва ли да се програмира и какъв точно трябва да бъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

https://drive.google.com/open?id=0B05Xh7r2Z_IySTNFNFBUUkFCTEU

 

Това ми излиза с ваг ком означава ли че има радио приемник?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://uk-mkivs.net/topic/58015-mk5-boot-handle-wiring-guide/

 

Let begin with the CCM version in your Golf. 

Easy way to identify which CCM  version you have,  split your key in half and the  part no on the remote :- 

it will begin with  HLO 1J0 959 753 and there will be a letter at the end of it.  That's the important part

HLO 1J0 959 753 A -  CCM - 1J0 959 799 AH -  no need to change the CCM  -  need a custom 3 button keyfob

HLO 1J0 959 753 N -  CCM - 1J0 959 799 AH - no need to change the CCM  - need a custom 3 button keyfob

HLO 1J0 959 753 AG -  CCM - 1C0 959 799B -  Golf you must use a Bora CCM part no 1C0 959 799B  - can use HLO 1J0 959 753 AH 3 button key fob

HLO 1J0 959 753 AH -  CCM - 1C0 959 799B  - Golf you must use a Bora CCM part no 1C0 959 799B

 

Ако имаш познат с 1C0 модул, може да пробваш  с неговото дистанционно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези дни ще разглобя комфорт модула за да видя дали със сиг има приемник и ще започна да издирвам ключ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Колеги имам неприятен развой на събитията :D купих си сгъваем ключ, но се оказа че комфорт модула някога през годините е бил подменян.Старият най-вероятно не е имал опция за дистанционно, но новият има, проблема е че тя не работи :( При подмяната явно е имало някакви свободни съчинения на тема окабеляване защото комфорт модула който имам в момента е с три букси Т15,Т23,Т24 и са свързани само Т23 и Т24 което изключително много изуми специалиста при който бях(намерих го от VW форума и каза че такова нещо не е виждал) :D така че драмата продължава

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой случайно да разполага със схема кой пин от трите букси за какво е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето в тази тема има за T15 схема

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/52161-свързване-на-мигачи-към-комфорт-модул/

 

 Хубаво е да се търси и за конкретен партномер

 

Успех

Редактирано от vvarbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят е 1C0 959 799 A доколкото прочетох подреждането на пиновете в Т15 е различно между 1J0 и 1C0 :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги намерих ей това https://drive.google.com/open?id=0B05Xh7r2Z_Iyc05oVkhvQ3hGTlk ако някой може д ами помогне с руския превод :) май това е точната схема, букси Т23 и Т24 започват от 130-та страница за Т15 още търся. Мисля че файла ще е полезен за много колеги ако го намерим на английски :)

Редактирано от sasch
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега кажи коя година е колата, какво имаш като ел пакет.

Дай  пиновете на Т15 по цветове, има основен и доп. цвят.

Пример:  зелен с червена ивица.

Буксите Т23 , Т24 и Т15 м/у 1C0 и 1J0 са еднакви по цвят,

но водачите са на различни места и неможеш да вкараш буксите.

Аз на моята слагах комф. система с модул 1J0 и окабеляване

от 1C0 и изрязвах водачите от буксите  и размяна на доста 

кабели по буксите.

Редактирано от was_64
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са ми Т23 и Т24 https://drive.google.com/open?id=0B05Xh7r2Z_IyeEtzOVpYakc1dlU в Т15 нямам нищо тъй като най-вероятно в някой етап от житието на колата комфорт модула е подменян защото не ми се вярва оригинално да са вградили модул с повече букси отколкото има в колата :)

 

П.П. интересно ми е при наличието на три букси дали в Т15 няма някой захранващ кабел който не е свързан и поради това да не работи радио модула или просто комфорта е за смяна. другото интересно е дали е възможно радиомодула да се изключен софтуерно защото ако коморта има аларма знам на 100% че тя може да се изключва напълно чрез някакво програмиране с VCDS PRO :)

Редактирано от sasch
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От снимката виждам, че евентуолно си със ръчни задни стъкла.

На Т15 имаш захранване за мигачите, самите мигачи , сирена,

няколко връзки с километража, датчик присъствие за алармата

и коаксеален кабел на антената за  радиомодула.Може да е пригаждано нещо

затовая те попитах за година и ел пакет.Например при мен

2004г. трябва да е с 1С0.Но колата нямаше абсолютно

нищо и аз съм с комф. система 0т 2000г. Стъкла и модул 1J0

а инсталация купих от 1С0.Буксите са същите на вид и пинове.

само , че разположени на други места.Водачите ги изрезвах

защото буксите не влизаха в модула.

И най хубаво звъни ми по телефона и за 3-4 мин.

да ти обясня , че така на въпроси и отговори ще откараме

до догодина.

Редактирано от was_64
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега извинявай за забавянето :) колата е 2003г. комби 1.9TDI предни ел.стъкла,ел.огледала с подгряване и дойде с един ключ от най-обикновените с фенерчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи на Т23  по цветове на пинове 3;11; 15; 18 и 20 какви кабели имаш.

На Т15  пин 7 е екрана , пин 10 ти е централното жило  на кокс.  кабел до антената.

На Т15/14 пин десни мигачи на 15 пин леви.На Т15/15 пин е постоянен +12V през

15А бушон за да ти мигат мигачите при заключване и отключване а също и

сирена.А да я направиш и за аларма има още връзки.

Ако отидеш при Владко от Люлин за нула време си готов със всичко. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях при него два пъти,но не можахме да се преборим да подкараме дистнционното :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени модула. Такъв модул имаше там откъдето взех цялата 

инсталация на една О1 2005г, ако искаш ще потърся тлф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще съм много благодарен,а най-интересното е че при липсваща Т15 не набива никаква грешка,че сигнала към мигачите и клаксона не е свързан нито към обемните датчици

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

историята продължава :) благодарение на колегата was_64 намерих абсолютно същия К.М. от октавия със оборудване като моята,но за нещастие е била октавия тур :( проблема сега е че абсолютно всичко работи без заключването на багажника тъй като на тур е с електрическа брава,а моята е с механична :( това предполагам може да се оправи с VDS pro да се копира eeprom-a  на моя модул и да се запише на новия някой наясно ли е с тези операции???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.