Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Fabia 1.2 HTP (60кс) 2008 висок разход.


knockout

Recommended Posts

Здравейте колеги. Имам Фабия 1,2 60 к.с. - 2008 година BBM мотор и имам следния проблем:

Извън градско при загрял двигател и средна скорост 100 км/ч разхода ми е 7.0 л/100 (около 80 км без спиране и тръгване).

В обратна посока при изключена първа ламбда сонда, загрял двигател и средна скорост 100 км/ч разхода ми е 6.1 л/100 (около 80 км без спиране и тръгване).

В града при гальовно шофиране разхода ми е 10 - 10,5 л/100.

На място дава разход на компа 0,8 л/ч

Техническо състояние:

  • 155 хил. км.
  • махнат катализатор.
  • първа ламбда сонда - оригиналната - подмених я с друга работеща - което не е мн. сигурно - втора употреба, но дава същите резултати като разход. Старата записваше от време на време бедна горивна смес, за "новата" не знам от днес ми е още.
  • Втора ламбда сонда с втулка - тя не дава грешка.
  • Измерена компресия равна на вс. цилиндри
  • От капачката за маслото  не духа въобще.
  • Мощност - прекалено висока за 60 кс.
  • Изгорелите газове лъхат на суров бензин.

Моля за помощ. Как да понижа разхода? За LPG не може и дума да става.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От ЕТ в нашия град ми предложиха да сложа газова инст. , а от ЕТ в друг град ми измериха компресията с "калибриран" инстр. и излезе различна на всеки цилиндър. В последствие го измерихме другаде и излезе равно на трите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в града на какви разстояния я караш ? пробвай с друга бензиностанция,качеството на бензина е от значение за разхода,премерете ламбда сондата,която си сложил щом е втора употреба може да не постигнеш желания ефект от кой град си ?

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зареждам на Еко или Шел. Последно заредих 100 октана на Еко, но резултата е сходен. "Новата" стара сонда я върнах - не загрява. Иначе съм от Сливен разстоянията са малки. Как да я измерим сондата дали е коректна. На ваг ком варира между 0.1 и 0.82 но той е много муден. Да купя нова не смея, че е доста скъпа- 250-300 лв. Съмнявам се, че потока на газовете е твърде бърз поради липса на катализатор и ламбдата не отчита вярно или самата ламбда е повредена. Нямам една свястна ламбда за проба

Редактирано от knockout
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За уточнение - колата я имаш отпреди и сега е започнала да харчи толкова или сега си я купил и ти се струва, че гори много? Защо е махнат катализатора?

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ламбдата не е много ленива според мен наскоро сменяхме с мой познат новата марка ntk мисля даваше 0.25 до 1.1 сменял ли си скоро горивен и въздушен филтър термостата нормално ли работи успява ли да загрее

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

ламбдата не е много ленива според мен наскоро сменяхме с мой познат новата марка ntk мисля даваше 0.25 до 1.1 сменял ли си скоро горивен и въздушен филтър термостата нормално ли работи успява ли да загрее

Нищо не съм сменял. Никакви масла нито филтри. Да взема да ги сменя ли?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те маслата и филтрите се сменят от време на време. Даже принципно по-често от ламбда сондите.

:)))

Добре казано. Просто не е минала километрите за смяна, но последно са сменяни 2013 г. Днес смених всички филтри (масл. възд. горив. и на купето) и маслото на двигателя. Сега да я видим как е работата, но на пръв поглед е същата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.