Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Помощ VRs ксенонова крушка как се сменя?


ALFA155ts

Recommended Posts

Здравейте колеги ! Имам Skoda Fabia VRs 2003г. изгоря ксеноновата крушка на късите. От сервизната книжка видях ,че е D2S поръчах направо 2 от Англия това дотук... a как се сменя ?!!? :nea:  поогледах но някак си няма никакво място. Отидох до шкодовия сервиз там искат  35лв. нещо което няма да стане ! Някои правил ли е такава манипулация ? и може ли да даде някакви жокери как се сменя това чудо преди да съм разглобил цялата кола и да се окаже че е имало и по лесен вариант ? 

Редактирано от ALFA155ts
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега свалянето на фара отнема 15 минути,отвиваш рапидката на мигача.След това имаш четири винта торкс25 на фара и внимателно го вадиш.Откачаш буксата на фара и от там нататък вече е елементарно.

:cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какве е тази рапидка на мигача?!

Отвиват се четирите споменати винтчета, две от тях са горе и две долу, загледай се хубаво около фара като си отворил предния капак и ще ти стане ясно. Трябва да имаш все пак и някакво гедоренце. Фара се вади напред и си сменяш крушката без проблем.

Само на Ауди А4/В6 е по-лесно свалянето на фара, така, че е поносимо тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към горното, задължително трябва да развиеш и болтовете към калниците. Напред фара се вади само ако си без пръскалки, иначе трябва да повдигнеш края на черния панел към калника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И с пръскалки се вади без да отвиваш калника колега,миналата събота съм го вадил тамън 2 пъти :doubleup:  няма грижи.С леко завъртане и излиза много лесно.

Редактирано от Aleksander
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еееех колеги колеги .... Около 6 часа ги сменях такова дърво не съм ял честно ви казвам .... Явно тези фарове са доста по различни от обикновенните тямаха вадене... И най особенно трудното е да се извади десния фар .... Просто буксата му няма откопчаване пречи нафтовия филтър и тръбопровода към интеркулера просто съжелявам че не направих снимки... Инъче да бронята може и да не се вади. Горните два болта с торксче където се развиват ОК. Болчето с 10 ключе отпред което е ОК. Но четвъртото болче дългото зад фара е там е кошмар. И централната букса няма разкопчаване. Просто така да ви обяснявам няма да ме разберете. И още повече са нахакали баласта на десния фар над радиатора ..... Няма вадене .... А на левия фар си е закачен за фара... Двата фара не са еднакви от заде... Всичко е много набутано. И вече напълно си обяснявам защо ми искаха по 35лв. За смяна на едната крушка ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.