Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фабия 2009та комби с фабрична аларма проблем с вратите.


julianv

Recommended Posts

Здравейте,

Днес както си карам вратите по време на движение се опитват да се заключат,пред скоростния лост имам бутон скартинка ключе от ляво и отваряне от дясният му край.  В даден момент светва ключето че са заключени,без да съм го натискал,просто вратите сами се опитват да се заключат. Идеи от какво може да е ? Направи ми чпечатление че като отключа колата и се опитам да отворя багажника,то той седи заключен,а преди в момента в който отключа с алармата и той ми се отключва,сега или трябва да задържа бутона за отключване на багажника или да включа и изключа алармата и багажника ми се отваря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още пояснения и размисли ;) /Днес само се заключи не си е играла да заключва и отключва вратите по време на движение/

Проблема се появи ,когато майка ми се опита да отвори багажника/комби съм/,и по подразбиране трябва да отворя шофьорската врата за да се отвори багажника,отворих и тя си отвори багажника и като тръгнахме започна да се опитва да заключи и отключи.

По принцип бях спрял на авариики с работещ двигател и на ръчна. Днес докато карах,само се заключиха,без други опити,но като слезна от колата и опитам да отворя багажника,той си седи заключен ,трябва или да задържа бутона за отваряне само на багажника,или да включа и изключа алармата за да ми се отвори.

Съмнява ме че е влезнала или в накакъв режим или е натрупала няква грешка.

А може ли да е от дистанционното все пак 6години без да сменям батерията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , закачи я на Ваг ком и ще си каже ... по-вероятно ключе в някоя брава да не отчита крайната позиция .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип в Петък съм говорил с майстор да провери от каде е проблема,но...

Вчера забелязах че като отворя шофьорската врата,не ми индикира на таблото че е отворена,взех вд 40 и напръсках обилно, на другия ден индикацията сработи и вече не ми прещракват ключалките и да се опитва да ги заключва,в нета намерих брава за мойта шкода от ударена такава също 2009та. Та питането ми е какво ще  ме посъветвате? Да сменя ли бравата или да карам така? Ако е било мърсотия супер,проблема ще е решен,но ако е временно изчистил и направил контакт спрея дали да не я сменя с другата брава която имам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се бравата на шофьорската врата,по точно микро ключето,аз намерих ударена като моята и си я поръчах доставиха ми я за 45лв и я подмених с нея и всичко заспа,благодаря на всички колеги които ми дадоха съвет какво може да е евентуално. Успех на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.