Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Бял пушек от гърловината на резервоара!


vmsh

Recommended Posts

Здравейте.

Вчера ми се случи нещо любопитно и в същото време притеснително (за мен). След изминати около 10 километра градско, спирам на Шел да заредя. Докато си вадех картата бензанджията ми вика "ела да видиш нещо..." . От гърловината на резервоара излизаше бял пушек (като от дъхът на човек при студено време)... Помирисах го но не успях да оприлича на какво мирише (страхувах се да не да мирише на кабел - знам ли и аз).

Резервата светеше от извесно време, но компа показваше, че има гориво за още 60 километра. От Шел навъртях 30 километра (като през цялото време гледах в дясно да не се появят пламъци. Знам, че е тъпо но направо си бях притеснен. След 30-те километра отворих капачката - нямаше нищо. Отново 30 километра, проверка - пак нищо (няма пушек).

Някой сблъсквал ли се е до сега с подобно нещо?

Дали трябва да вземам някакви мерки???

Благодаря Ви предварително.

Колата е Октавия 1,9ТDI

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карай, не се притеснявай. След пушека няма как да видиш пламъци, защото горивото не може да пуши. Навън е студено, имал си малко гориво в резервоара, карал си и колата е позагряла за тези 10км до бензиностанцията. Обратното гориво, което се връща в резервоара е с повишена темература, На фона на ниската околна температура си видял изпарения. Не виждам друго логично обяснение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за бързите отговори...

 

п.п: Явно при мен е бил валиден израза - 'Карал на изпарения..." :blush:

Сега ми е смешно, ала снощи хич... Благодаря още веднъж :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се бях сетил за "карал на изпарения". Наистина се смях, като го прочетох. И аз не го бях срещал на живо това определение, ама ето на - случва се :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, точно това мисля, че се е случило. Температурата на горивото се повишава, а навън вече застудява. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се бях сетил за "карал на изпарения". Наистина се смях, като го прочетох. И аз не го бях срещал на живо това определение, ама ето на - случва се :)

 

Това е стар любим лаф на ТИР-аджиите. Касаеше влизането на територията на бившия СССР и по-точно Украйна с практически празен резервоар, защото горивата бяха много по-евтини от тези в България и Румъния. Сега пак са по-евтини, но не така осезаемо.

 

По времето на социализма се правеха яки удари, като от руски бензинджии се купуваше фиктивно изписан дизел на смехотворна цена и после в Румъния се препродаваше на турци с огромна печалба. Аз лично се пазарих с такъв за 200 литра нафта защото българският шофьор с когото се прибирах от Киев беше много зле с руския. :tongue_1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.