Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

5 предложения за зимни гуми в ниският ценови клас


Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

съжалявам ако темата ми се дублира с някоя друга, но идеята ми е тук да предложа за мнения и коментари няколко бюджетни решения за зимни гуми в близък ценови клас.

 

KUMHO WINTERCRAFT WP51 205/55 R16 91H

 

DEBICA FRIGO 2 205/55 R16 91T

 

BARUM POLARIS 3 205/55 R16 91T

 

SAVA ESKIMO HP MS 205/55 R16 91H

 

FALKEN Eurowinter HS449 205/55R16 91T

 

Моля колегите да споделят ако имат впечатления с някоя от гореизброените марки. Предстои ми закупуването на 4бр. зимни гуми с максимален бюджет 450 - 500лв., затова съм се спрял и на гореизброените марки.

Благодаря предварително на отзовалите се с мнение по въпроса. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От гореизброените съм карал с Дебицата и със Савата - първите не стават,вторите са долу-горе добре за другите 3 модела нямам мнение!

Ако съм на твое място бих избрал между TOYO S943 и NOKIAN W + WR съответно първите ако си в район с по-малко снеговалеж и вторите ако си в такъв с по-чести валежи!И

двата модела са на по 130 лв броя този размер който си посочил!

За Нокиана имам поглед две зими карах с такива и съм много доволен за сняг са чук!Единствено на сух асфалт са шумнички!

Успех с избора !

 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще дам глас за Барума, защото от изброените съм карал само него. В сравнение с Тойо С943, с които съм в момента, полариса се държеше доста по-добре на сняг, както е отбелязал и колегата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, а обмислял ли си да слезеш на 15 цола?

За пример миналата година си купих 4 железни джанти 195/65/15 (2-ръка, но перфектни и оригинални VW) + 4 нови гуми конти Т850 за 600 лв. Хем е по-практично с по-голям балон за нашите пътища през зимата, хем в дългосрочен план е по-изгодно икономически - среден клас 15-ки (за пример моите континентал-ки, които със сигурност са по-добри от посочените 5 варианта) са около 100-120 лв/броя.

 

Това го предлагам само ако не държиш ужасно много на визията, защото това решение не е перфектно от естетическа гледна точка....

Редактирано от Lachezar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, а обмислял ли си да слезеш на 15 цола?

За пример миналата година си купих 4 железни джанти 195/65/15 (2-ръка, но перфектни и оригинални VW) + 4 нови гуми конти Т850 за 600 лв. Хем е по-практично с по-голям балон за нашите пътища през зимата, хем в дългосрочен план е по-изгодно икономически - среден клас 15-ки (за пример моите континентал-ки, които със сигурност са по-добри от посочените 5 варианта) са около 100-120 лв/броя.

 

Това го предлагам само ако не държиш ужасно много на визията, защото това решение не е перфектно от естетическа гледна точка....

 

Колега мерси за идеята може би наистина това не е лош вариант, и ако не си избера нещо прилично на добра цена ще помисля и за тази възможност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kumho - нямам наблюдение.

Debica - най -добро съотношение цена - качество в ниския клас.

Sava - както и Debica от семейството на Good Year. Не ги харесвам защото са тежки и разбиват предницата. По - скоро са за баничарки или бусове.

Barum - страхотна зимна гума, стига да не влизаш в дупки или да не се качваш по бурдюри, защото има много меки бордове. Това също е проблем и на Nokian.

Falken - колегите от Мотоексперт много ги хвалят. Аз за съжаление не съм ги пробвал. Но те не са от нисък клас, поне според цената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм на мнение, че ако не се търси визия, ще може да се вземе най-доброто в размер 195/65/15 за тоя бюджет. Conti, Goodyear, Nokian, Bridgestone, Dunlop все са около 110-130 лв за брой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с Барум поларис 3 и нямам съществени забележки към гумите, но изхождам от това че са бюджетни гуми и нямам големи очаквания. Фалкен се представят добре в тестовете на адак, което сигурно е показателно за добри качества.

Тъй като се гони бюджет бих предложил да се погледнат зимните модели на Нексен (бивш Roadstone), корейски са и доста прилични отзиви чувам за тях. Да се има предвид че отзивите са от типа ежк, но пък Шкода изкарват нови октавии от завода с Нексин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От дотук събраните мнения се ориентирам или да купя едни стоманени джанти 15-ки на старо за около 120 - 130 лв. да кажем и да си взема CONTINENTAL ContiWinterContact TS 850 195/65 R15 91T - 420 - 430 лв  което общо излиза около 550 лв. или доколкото разбрах от ниско бюджетните марки най добри мнения има за  BARUM POLARIS 3 205/55 R16 91T които ще ми излязат около 440 - 450лв.

 

- При първият вариант като предимство ще е това, че ще карам с възможно най добрата зимна гума на пазара и също много важно е, че няма да ми се налага всеки сезон да свалям гумите от джантите и да ги качвам пак, а ще си имам зимни и летни джанти.

 

- При вторият вариант като плюсове ще са определено по добрата визия и спестените 100 лв. Като минус ще е това, че  BARUM POLARIS 3 е доста компромисно решение доколкото разбирам. 

 

- И третият вариант е да се бръкна 650 лв. и да си взема хубави гуми 16-ки за алуминиевите ми лети джанти, което вече като цена ми идва доста отгоре...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дебиката става само на сняг. На сухо е много слаба, а на мокро може да бъде опасна! Стой далеч от нея. Купи си ламаринени джанти с нови хубави гуми. За монтаж демонтаж на лята джанта в Димитровград вземат 10 лева. На сезон са си 80 кинта. Сам си прецени кое си струва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, изобщо не се замисляй. Взимай контитата и да ти е мирна главата. И както каза няма да сваляш гумите от джантите. Миналата зима карах с континентал ТС 850 и съм много доволен. Няколко пъти ходих до Силистра (който е ходил знае каква е зимата там) тази година ще им е втора, а не са "мръднали"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента има атрактивно предложение в раздел "консумативи" за 4бр. FULDA Кristall Мontero 3, 205/55/16, DOT14г, 7mm. грайфер, без забележки !!!

Впечатленията ми от тази гума са меко казано отлични.

Ако гуми втора употреба представляват интерес за колегата.

 

Обявата не е моя и не познавам продавача. Просто е някакво решение за дилемата на колегата.

 

Иначе и аз съм за 15' железни с нови по-хубави гуми :)

Редактирано от stanley
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента има атрактивно предложение в раздел "консумативи" за 4бр. FULDA Кristall Мontero 3, 205/55/16, DOT14г, 7mm. грайфер, без забележки !!!

Впечатленията ми от тази гума са меко казано отлични.

Ако гуми втора употреба представляват интерес за колегата.

 

Обявата не е моя и не познавам продавача. Просто е някакво решение за дилемата на колегата.

 

Иначе и аз съм за 15' железни с нови по-хубави гуми :)

 

Благодаря колега ще помисля и върху този вариант  :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От лични впечатления мога да говоря само за Дебица - стават за каране,но не са върхът. Най-голямото им предимство е,че са неразрушими, поне за мен. Здрав борд, но дотук с предимствата. Но не съм съгласен,че са опасни на мокро, просто не са върхът.

Карах ги до миналата зима на един стар Пасат 1.9 Д , железни гуми за тримесечната зима.

Редактирано от combi 64hp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам мнението на колегата за Дебицата. Нищо особенно като поведение, но са много здрави за българските условия. Ако има скала от 1-10 бих дал:

 - Сняг (9) - там им е силата

 - Сухо (6)

 - Мокро (4)

Карал съм 195/65/15 на Ауди А4 Комби.

Поздрави! Данчо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера си купих 4 метални джанти 15-ки по препоръка на колегите, а и аз сметнах че ще прежаля визията и това наистина е най разумният вариант. Та сега вече изборът ми е между

 

CONTINENTAL ContiWinterContact TS 850 195/65 R15 91T,

 

GOODYEAR UG9 MS 195/65 R15 91T

и

NOKIAN WR D3 195/65 R15 91

 

Като CONTINENTAL и GOODYEAR са на една цена, а NOKIAN в момента го има на промоция и е с 100лв по евтин.

 

Вие как бихте ме посъветвали ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На каква цена е Нокияна, аз взех WR D4 за по 105лв парчето със монтажа

 

Сега ги намерих на промоция, но са NOKIAN WR D3 195/65 R15 91 за 341,60 лв за 4 бр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги днес си разреших дилемата 

 

4 джанти 15-ки метални

+

4 бр. CONTINENTAL ContiWinterContact TS 850 195/65 R15 91T

 

Благодаря много на всички който се включиха и помогнаха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.