Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Странно поведение на 1.9 TDI PD


lev4ek

Recommended Posts

Здравейте. Днес жена ми се видя в чудо сутринта с колата. Каза ми сутринта, че като потеглила всичко било нормално. Изчакала е подгрева, после да поработи на място за около 4 мин. и след това е тръгнала. Както си е карала са и светнали на таблото 2 неща. Check engine и ASR (изключен) и каза, че колата се е тресяла яко. Загасила е. После пак е поработила на место и след около 5 км. Същата работа. Горивото е наливано от бензиностанция каза ми, че е наляла онзи ден от Eko Avio Diesel около 15л.

Според вас на какво се дължи това поведение на мотора? (Като я пазарих колата на диагностиката никакви грешки не показа. Огледа беше извършен при моя майстор, с когото с познаваме от години).

Ще очаквам мнения.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

........... каза ми, че е наляла онзи ден от Eko Avio Diesel около 15л.

Сигурна ли е, пази ли касовата бележка?

Да не са сипали бензин?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е решен. Майстора закачи на лаптоп-а (VAG com) колата и каза, че проблема е в първи цилиндър. Някакви кабели се били разхлабили, които управляват помпа-дюзата на цилиндъра. Направи обстоен преглед на всички помпа-дюзи и колата си заработи нормално. Също ми каза да не наливам от скъпите дизелови горива (такива с добавки), защото според него за този тип двигател нямало смисъл. Ако съм искал да слагам добавка ми каза да си купя Castrol или Bardahl.

Това е за сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.