Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Стреам Мп3 - Не работи !!!


Recommended Posts

Здравейте! Имам проблем с радиото на Октавия 2 -2007 ! Когато примерно я запаля сутрин и тръгва да прочете диска работи нормално чете песните и сменя нормално, но евентуално при огасване на автомобила и повторното палене или евентуално включване на системата почва да дава WAIT и после ERORR! Интересното е че в началото си чете добре после въобще не ги чете дисковете !Говоря за чисто нови дискове записвани на минимална скорост с CD дисковете работата е почти същата ! Ако някой е имал подобен проблем да сподели ! Може да се опитам тия дни да го отворя да вида дали е мръсно вътре и от там да идва проблема! Ще се опитам да го оправя ама много дразни! Сега съм поръчал от Ebay за 11 паунда една пластмаска и ше го сменям с  Pioneer Докато ида в Англия ! После евентуална смяна с Bolero !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай съвета на колегата димон от една друга тема:

 

За стримовете , които плюят дискове след време : възможна неизправност 95% е дефектирал шпиндел мотор .  В повечето случаи се подава на ремонт като се пръсне отзад с контактен спрей , който измива ротора и четките. При зацапване на ротора се повишава консумацията му  от нормална 20-30 мА  става над 0,5 А , прегрява драйвера , намалява скоростта на въртене на диска , след което идва  нечетене, ерор и изваждане на диска . Трябва да се извади стрима , да се раглоби като се извади механиката и от долната и част се виждат дупките за пръскане в мотора . Това е мотора, който върти диска . При замърсена или износена оптика нечетенето е постоянен дефект. Другата вероятност 5%  е да е пречупен шлейфния кабел от оптиката до контролера . Ако той е пречупен или прекъснат ще дава ерор горе-долу по ено и също време .

 

При мен също не четеше дискове и след тази процедура вече половин година нямам проблем. Първоначално веднага след пръскането със спрей нямаше ефект, както съм писал и в темата, че няма подобрение, но след няколко дни нещата си дойдоха на мястото. Пропуснал съм да напиша след това, че вкрайна сметка имаше положителен ефект.

Това е темата - http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/45351-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC-%D1%81%D1%8A%D1%81-%D1%81%D0%B8%D0%B3%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BE%D1%82%D0%BE/page-3?hl=%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC%20%D1%81%D1%8A%D1%81%20%D1%81%D0%B8%D0%B3%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%B0

 

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега Ще опитам процедурата и дано стане ! Евентуално минаваме на Pioneer с пластмасата около него ( аз я поръчах така или иначе) , но все пак мисля че оригиналното си е добро и мога да записвам дискове на 2 седмици веднъж вместо 800 или 1200 за алтернативните ! Ще предоставя снимки (при евентуална смяна ) и при почистване ;)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.