Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Почистване на дебитомер и егр


iturtev

Recommended Posts

Като гледам днес како е времето ми се иска малко да пипна по колата. Наумил съм да почистя дебитомера и егр. За дебитомера обаче не съм сигурен - на старата кола (рав4) го чистех с вд 40 и нямаше проблем, но тук ми се мярна една тема, в която пишеше че не бива. Какво да използвам? А за Егр - никога не съм свалял и чистил. Лесно ли става свалянето и с какво се почиства?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих някакви теми из нета и говорих с един познат. Оказа се, че свалянето на този ЕГР при тази модификация (1.6 CR) не е толкова лесна задача, така че ще търся някой да го свали и почисти. Ако някой знае човек във В.Търново, който има необходимите умения и би се навил да го свърши нека да ми пише. Оказа се, че не всички майстори се навиват на тази процедура и не им се занимава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 160 спира да набира ;)

Но толкова бързо не карам, забелязах го, когато регенерирах дпф миналата седмица.

По-скоро профилактично ми се иска да ги почистя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почистването на дебитомер е кратковременно решение на проблем с него, а ако нямаш проблем препоръчвам ти да се въздържаш от профилактична интервенция, за да не се влоши работата му малко след това.

Би могло да се диагностицира състоянието му в движение с VCDS.

Редактирано от legaltk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почистването на дебитомер е кратковременно решение на проблем с него, а ако нямаш проблем препоръчвам ти да се въздържаш от профилактична интервенция, за да не се влоши работата му малко след това.

Би могло да се диагностицира състоянието му в движение с VCDS.

Това ме устройва. Може ли да споделиш как става диагностицирането - т.е. къде какво се гледа? Тези дни трябва да се видя с един колега с кабел и може да погледнем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дебитомера изобщо не влияе на динамиката на колата във високи и средни обороти.

Агр-а се почиства за 400 лв.И е мн.препоръчително да се направи след 100000.Изгаря му електрониката когато е затормозена работата му механично.

Редактирано от bega4kata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:eusa_think:   голямо чистене ще пада

Говорих с един познат, на който са го чистили на бмв-то и нямаше спомен за точна цена, но каза че около 50-60лв са му взели са удоволствието, но тук вече опира въпросът какво и как е почистено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тия 400 лв предполагам, че влиза и труд за сваляне и качване на колата. Ако са го завряли там дето слънце не огрява и се налага разглабяне на половината мотор, не се учудвам, че цената е такава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тия 400 лв предполагам, че влиза и труд за сваляне и качване на колата. Ако са го завряли там дето слънце не огрява и се налага разглабяне на половината мотор, не се учудвам, че цената е такава.

Именно, специално за 1.6 тди-то четох, че е кофти свалянето и поставянето, така че не е изключено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да се почисти,трябва да се свали естествено!!!! Ако някой иска да отбива номера само ...няма как да стане просто.

Трябва да се свали:

ауспуха,

датчиците на дпф-а,

дпф-а,

топлообменника с прилежащите му тръби и т.н,

да се източи водата,

маслената магистрала на турбото,

дългата полуоска,

предния мост трябва да се откачи,

рейката трябва да се откачи от моста,

стабилизиращата щанга трябва да се откачи от моста

и други работи има,но не ми се изброяват сега заради неверници,и тогава сваляш агр-а и тръбите му.Като върху свалящия текат води и масло по ръцете му и се стича в ръкавите му,щото няма как съвсем да се избегне това.И тогава започва същинското почистване и цапане.Трябва да махнеш електронната част на самия агр,за да не се повреди от препаратите за почистване.Да не забравим и тръбите да шомпулираме.

 

Може да си го почистите и сами,няма проблеми,написал съм ви как става,не е трудно :)

Редактирано от bega4kata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, bega4ka, не се впрягай за такива неща. Както казах, прочетох вече не е лесно и не съм коментирал цената, защото не съм толкова компетентен. Просто споделих разговор с познат, на който са му го чистили. Ясно ми е, както уточних и в предния си пост, че има значение кой и как го прави. Аз при нас все още не мога да намеря майстор, на когото спокойно да си поверя колата, още повече пък да гласувам доверие за тази процедура.
Всъщност темата може да се счита за приключена, докато си намеря майстора ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

Момчета помагайте.След проблеми с въпросния егр и влизане на колата в авариен режим го смених с нов в сервиз.След около месец колата започна да свири при подаване на повече газ.Оказа се,че не са сменили гарнитури които са няколко на брой.Въпроса ми е може ли да се справя сам със смяната без да се сваля целия егр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То самото му чистене,всеки,който ръцете му не са наврени отзад, може да го направи,обаче докато се стигне до него си е хамалогия,така че цитираната по-горе сума е по-скоро за разглобяването,свалянето и сглобяването на взички железа,докато се стигне до EGR-а: (

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

 Видях в нета в autobox.bg предлагат

ДОБАВКА ЗА ПОЧИСТВАНЕ НА ИЗХОДЯЩИТЕ ГАЗОВЕ, ТУРБО И EGR КЛАПАН 300ML. 33230Модел: 179204
PowermaXX Oxygen Sensor & Catalytic Converter Cleaner
Цена 17-19 лв.
 
Някой има ли опит с такова почистване?
Благодаря.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, миналата година си почистих сам ЕГР клапана, само че ползвах шпрей който си поръчах от нета- ако намера шпрея ще пиша какъв е.

Да ти кажа честно не съм сигурен че това може да се почисти с добавка, защото си трябва и малко търкане.

Шкода окти 2003 г 1.9 тди помпа дюза

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.