Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Активиране на някои екстри с VAG-COM


iturtev

Recommended Posts

Привет, колеги!

Снощи се рових из нета да убия малко и време и четох за различни екстри, които могат да се активират с VAG COM. Не успях да намеря обаче някаква синтезирана информация, а и не съм много ти с автомобилите, за това ще питам направо, дано не дублирам някоя тема. Могат ли на О2 фейслифт Амбишън да се активират следните екстри (ако знаете за други полезни, няма да се разсърдя да споделите :)):

 1. Накланяне на дясното странично огледало при включване на задната. Нямам седалки с памет, но четох, че май може и без тях, просто огледалото е с фиксирана позиция.

 2. Corner функцията на фаровете за мъгла.

 3. Асистент за потегляне по налкон - до колкото разбрах това било функция на АБС и май няма нужда от допълнителни модули.

 

И още един въпрос свързан с предходния (ако могат, разбирасе да се активират) - може ли да стане със стария VCDS, тъй като имам познат с такъв, но не може например да вижда живи данни на моята Шкода? Или ако има някой желание от В. Търново да почерпя по една бира и да ги направим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 63
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • zar

    15

  • vvarbanov

    8

  • CtoYaN

    7

  • iturtev

    6

Най-много писали в темата

Здрасти колега

За огледалото мисля, че трябва памет на седалките

Другите неща може да ги пробваме

Аз съм от Търново и ако искаш може да си поиграем :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Бришкода четох (не мога да намеря темата), че ако нямаш памет на седалки, пак може да активираш тази екстра, но позицията на огледалото ще е някаква фиксирана, а не ти да си я запетиш. Но може и да съм се объркал нещо, че много ми се спеше снощи докато се рових.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За функцията с огледалото аз не успях да го направя в О3.

Работи, но не както трябва....Когато дадеш на задна, огледалото слиза много малко надолу, но след като дадеш на пред или на свободна, в многото случаи огледалото остава в долна позиция. Вдига се чак когато спреш двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За функцията с огледалото аз не успях да го направя в О3.

Работи, но не както трябва....Когато дадеш на задна, огледалото слиза много малко надолу, но след като дадеш на пред или на свободна, в многото случаи огледалото остава в долна позиция. Вдига се чак когато спреш двигателя.

Преди малко точно четох за този проблем. Пишеше, че като тръгнеш напред се вдига, когато достигнеш скоростта, при която се заключват вратите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kогато караш на скорост R (назад) и затвориш огледалата, после дясното огледало не взима първоначално положение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kогато караш на скорост R (назад) и затвориш огледалата, после дясното огледало не взима първоначално положение.

Моите се прибират ръчни, така че това не ме притеснява ;)

 

Благодаря за помощта на всички. Тези дни се надявам да спделя и какво сме свършили с колегата.

Междувременно, ако някой се сети за още някоя глезотийка - да казва и да тестваме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Искам да използвам темата и да попитам дали за всички О2 фл е възможно активирането на ''cornering lights''. Намерих клип, който може да помогне с тестовете :) 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен корнера се получи. Дясното огледало обаче не тръгна, а за hhc се оказа, че нямам датчик за наклон.

Редактирано от iturtev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Шкода Октавия II 2005 pre fl. При мен я няма тази опция. На какво се дължи това и как може да се направи така, че да може? Става въпрос за ''cornering lights''

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шкода Октавия II 2005 pre fl. При мен я няма тази опция. На какво се дължи това и как може да се направи така, че да може? Става въпрос за ''cornering lights''

 

Дължи се на факта, че твоят Central Electronics Controll module е версия която не поддържа тази функция. Cornering Light - а се намира на 23-ти байт в лонг кодинга, а при теб най-вероятно байтовете са по-малко. За да имаш тази функция ти трябва модул, който я поддържа.

 

Пример:

 

3C0937049E - това е моят контролер и няма тази функция защото има само 20 байта в лонг кодинга

 

3C0937049AJ - този я има, лонг кодинга му е с 29 байта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но можеш да си пуснеш дневни през "халогените" на 30%. Мойте дори гаснат като опъна ръчната...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

темата е много интересна и аз като съвсем пресен "Шкода кадър" се интересувам дали пре мен ще тръгне ''cornering lights''? В момента имам дневни светлини на халогените и също ми е интересно дали могат да се направят да гаснат на ръчна, както при колегата b3lq7a. Колата е Octavia II Facelift 2011 2.0TDI-DSG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... се интересувам дали пре мен ще тръгне ''cornering lights''? ... Octavia II Facelift 2011 2.0TDI-DSG

Да ще тръгне. ... не само това а и много други екстри. Моята есъщата година и модел и позволява активиране на доста неща ... остава ти да си решиш какво ще е полезно за теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, 

всъщност нямам идея какво допълнително може да се активира, но всичко, което е полезно е добре дошло. Смятам на сбирката да разбера повече :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://i.ytimg.com/vi/kL6qsgS7Who/maxresdefault.jpg

 

Такъв дигитален километраж на MF дисплея може ли да се активира на пре фл?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Но можеш да си пуснеш дневни през "халогените" на 30%. Мойте дори гаснат като опъна ръчната...

Имайте предвид обаче,че това на Скаут-а не се получава.Просто липсват отделните секции в халогените и нещо не мога през контролера да го намеря :(

Редактирано от zar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имайте предвид обаче,че това на Скаут-а не се получава.Просто липсват отделните секции в халогените и нещо не мога през контролера да го намеря :(

 

При мен се получи. В момента светят фаровете за мъгла като дневни, без други светлини (North America), гаснат при ръчна. Направил съм ги на 70 процента. Стори ми се, че има и опция да светят в завой, но не съм го пробвал.

Тествах и скандинавския вариант за дневни (светят и габаритите), но не ми допадна.

Редактирано от milen.m
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Искам да използвам темата и да попитам дали за всички О2 фл е възможно активирането на ''cornering lights''. Намерих клип, който може да помогне с тестовете :) 

Поздрави

Днес активирах завиващите бе проблем.Работят при условие ,че са пуснати късите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се получи. В момента светят фаровете за мъгла като дневни, без други светлини (North America), гаснат при ръчна. Направил съм ги на 70 процента. Стори ми се, че има и опция да светят в завой, но не съм го пробвал.

Тествах и скандинавския вариант за дневни (светят и габаритите), но не ми допадна.

Ще го изпробвам при мен.Не се сетих да бодна "North America" Това е добра идея!Единственото ,което постигнах е да ми светят халогените като дневни,но заедно със габаритите отпред и отзад,което си намирисва на глоба и акт,защото нашите "милиционери" понякога не ги разбират тези екстри за съжаление!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да активирам централното заключване при тръгване трябва ли да активирам и "Speed sensor output"?Защото ,докато си играх и го активирах(само автоматичното заключване) ,но нямаше никакъв резултат.Друго,което така и не видях(а може би просто не съм обърнал достатъчно внимание) е дали има опция да не се деактивира алармата при механично отключване?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте,

темата е много интересна и аз като съвсем пресен "Шкода кадър" се интересувам дали пре мен ще тръгне ''cornering lights''? В момента имам дневни светлини на халогените и също ми е интересно дали могат да се направят да гаснат на ръчна, както при колегата b3lq7a. Колата е Octavia II Facelift 2011 2.0TDI-DSG

На моята това със ръчната го има като опция и се активира и деактирира без проблем.Поразрови се и би трябвало да го намериш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.