Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Относно приложение за Android i iOS


jco.0l

Recommended Posts

Та идеята ми е да направим приложение за телефони таблети и т.н. възможно ли е и какво се иска?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблеми няма - какво приложение, за какво и т.н. :) Аз съм програмист и мога да ти кажа веднага какво ти трябва:

 

1. Идея за приложението - провери хубаво, дали вече го няма, защото се навъдиха адски много и няма смисъл каквото и да било да се прави, освен ако не е строго специфично...

2. Време за описване на идеята - нарича се "Задание". Този, който ще го работи и прави трябва да знае какво трябва да направи. Разбира се, описва се всичко, което се сети човек, след което се обсъжда и се променя (добавят се неща, премахват се неща).

3. Договаряне на бюджет. Зависи от много неща. Зависи от обема на работата, от времето, което отнема и т.н. Би могло да е тривиално, но да отнема страшно много време и да струва повече и т.н. А може и обратното - много сложно за измисляне и направа, но пък след като се измисли - да се направи за часове.

4. Тестване на повече устройства в реално време - има различни емулатори, които играят ролята уж на устройства, но не е 1:1 същото.

5. За да могат да го свалят хората - трябва да се регистрира профил в google play като "андроид програмист" и да се публикува там - плащат се няколко неща еднократно, като се прави регистрацията. Такса(и) има, разбира се. Освен, ако вече човекът/програмистът не се е регистрирал и т.н. ;)

6. При iOS има повече специфика... и доколкото си спомням (не съм ги гледал скоро) - таксите им бяха по-високи.

7. Популяризира се някак - има хиляди варианти - безплатни, платени, от уста на уста - всякакви.

 

Това е. За всяка платформа се прави специфично за самата нея - най-малкото се програмира на различни езици за програмиране. Един програмист може да го направи за двете системи, а може и да не може да го направи - ако няма знанията. Но, ако е истински програмист - езикът няма значение в случая (за няколко часа-ден-два се влиза в час) :)

 

Има и друг вариант - това се използва в зависимост от приложението - прави се веднъж, като се прави за всички системи едновременно. Тоест, представлява уебсайт, който изглежда като приложение и работи като приложение. Това е хубав вариант, но при по-сложни приложения и т.н. - не става.

 

Общо взето тематиката е доста дебела - трябва да се знае по-детайлно за какво става дума :)

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблеми няма - какво приложение, за какво и т.н. :) Аз съм програмист и мога да ти кажа веднага какво ти трябва:

 

1. Идея за приложението - провери хубаво, дали вече го няма, защото се навъдиха адски много и няма смисъл каквото и да било да се прави, освен ако не е строго специфично...

2. Време за описване на идеята - нарича се "Задание". Този, който ще го работи и прави трябва да знае какво трябва да направи. Разбира се, описва се всичко, което се сети човек, след което се обсъжда и се променя (добавят се неща, премахват се неща).

3. Договаряне на бюджет. Зависи от много неща. Зависи от обема на работата, от времето, което отнема и т.н. Би могло да е тривиално, но да отнема страшно много време и да струва повече и т.н. А може и обратното - много сложно за измисляне и направа, но пък след като се измисли - да се направи за часове.

4. Тестване на повече устройства в реално време - има различни емулатори, които играят ролята уж на устройства, но не е 1:1 същото.

5. За да могат да го свалят хората - трябва да се регистрира профил в google play като "андроид програмист" и да се публикува там - плащат се няколко неща еднократно, като се прави регистрацията. Такса(и) има, разбира се. Освен, ако вече човекът/програмистът не се е регистрирал и т.н. ;)

6. При iOS има повече специфика... и доколкото си спомням (не съм ги гледал скоро) - таксите им бяха по-високи.

7. Популяризира се някак - има хиляди варианти - безплатни, платени, от уста на уста - всякакви.

 

Това е. За всяка платформа се прави специфично за самата нея - най-малкото се програмира на различни езици за програмиране. Един програмист може да го направи за двете системи, а може и да не може да го направи - ако няма знанията. Но, ако е истински програмист - езикът няма значение в случая (за няколко часа-ден-два се влиза в час) :)

 

Има и друг вариант - това се използва в зависимост от приложението - прави се веднъж, като се прави за всички системи едновременно. Тоест, представлява уебсайт, който изглежда като приложение и работи като приложение. Това е хубав вариант, но при по-сложни приложения и т.н. - не става.

 

Общо взето тематиката е доста дебела - трябва да се знае по-детайлно за какво става дума :)

 

Поздрави

Определено си прав не съм изобщо запознат. Та мисълта ми е, другите форуми могат да го направят защо и ние да не се опитаме да си направим Skodaclub/forum приложение все пак ще е по удобно и ще бъде доста разпространено. Аз мога да отделя някой лев за предложението ми, доста хора сме ако всеки даде малка част от дадена сума предполагам ще успеем, а и все пак вие сте програмист доста може да улесните работата ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

епъл ти е 100$ на година, гугъл 25$

гугъл може да се спести, ама какво точно се очаква да прави това приложение за един форум?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

tapatalk е доста сносно работещо приложение за форуми (поне според мен) и е активно за други родни авто-форуми. да не би да имаш предвид него, колега

jco.0l ?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно, да - точно него има предвид. Иначе Гугъл е 25 долара еднократно, докато при Епъл не съм го гледал - но някъде 200 беше преди време, сега не знам колко е. Не са ми интересни изобщо.

 

Мобилната версия на форума е достатъчно добра за абсолютно всичко - специално за мен. Необходимо е да се добавят две-три поленца, които липсват спрямо пълната версия - като гараж, населено място и т.н.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно, да - точно него има предвид. Иначе Гугъл е 25 долара еднократно, докато при Епъл не съм го гледал - но някъде 200 беше преди време, сега не знам колко е. Не са ми интересни изобщо.

 

Мобилната версия на форума е достатъчно добра за абсолютно всичко - специално за мен. Необходимо е да се добавят две-три поленца, които липсват спрямо пълната версия - като гараж, населено място и т.н.

 

Поздрави

Така е но през Apple немога да вляза в форума незнам защо ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен през Хром на андроид ми върви добре форума. Ползвал съм и тапаталк за други форуми, няма разлика във функционалността, навигиране, известия. Единствено, че с тапаталк можеш са следиш няколко форума едновременно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е но през Apple немога да вляза в форума незнам защо ...

Аз влизам без проблем. Основно ровя във форума през телефона.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-често другите форуми ползват Tapatalk, защото форумният им софтуер няма мобилна версия. За някои от тях има плъгини (модове), които докарват някаква мобилна визуализация, но Tapatalk е по-добър от нея. Ние нямаме нужда от въпросния Tapatalk, защото мобилната ни версия е вградена, отлична, лека и бърза. В крайна сметка ползваме един от двата най-добри форумни софтуери на пазара. Той затова е и платен. За тези, които не са запознати или им е интересно ще отбележа, че и ние едно време бяхме с безплатен софтуер (phpBB, след това и phpBB3), към който, стига да имаме възможност, не бих се върнал.

 

iOS няма проблем с мобилната версия на форума. Влизам през iPad и iPhone. Същото важи и за Android базирани устройства. Снимка от телефона на жена ми (iPhone 6), за колегата по-горе:

IMG_2009.PNG

 

Същото важи и за сайта ни, линк към който има най-горе във форума (skodaclub.bg). Той също разполага с мобилна версия, която работи идеално както през Android, така и през iOS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.