Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Повдигане задницата на фелиция!


Димитър Димов

Recommended Posts

Колеги как най-лесно се повдига задницата на фелицията-става ли с други пружини и от какъв модел?
Ако има такава тема  извинявям се,ако може някой да я пусне тук да я разгледам(не я намерих с търсачката)
Благодаря!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хмм може би пружините от комбито ще я повдигнат.. но не съм много сигурен нека другите колеги да дадат мнение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение е че не бива да повдигаш колата. Като човек който се наложи по неволя да я натоваря с 280кг плочки и теракол, мога да кажа че това е нежна , спортна кола, която не умее да мъкне, както и всяка друга Шкода.

Не искам да споделям за какво е направена точно фелицията, тъй като ще бъде сметнато за вулгарен език и спам :)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От комби на хечбек стават , но возията става ужасяваща.
Имайте предвид , че повдигането на задницата променя баланса на колата , предницата ще висне , волана ще стане тежък ... изобщо все вредни неща.

Ето една подобна ТЕМА

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам намерение да я правя бъги,просто да се оеднакви малко,че сега отзад разстоянието от гумата до калника е може би един пръст а отпред-четири пръста  :)
И в багажника е само газовата и резервната гума....а представете си като седнат отзад двама човека....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеи колега ас моята я повдигнах с две втулки,разглабяш амортисиора махаш пружина и паницата на която лежи пружината и слагаш метални втулки,моите ги изрязах от една траба,но не се се6там диаметара на трабата колко беше,а далжина на втулката беше 5см и резултата снана прекрасен успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... сега отзад разстоянието от гумата до калника е може би един пръст а отпред-четири пръста   :)

Toва си и е нормалната стойка на фелицията. Виж къде започва арката на задната вежда спрямо черната лайсна и къде започва предната арка. Прага седи успоредно на пътя. skoda-felicia-16-01.jpg.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , под кревата ми се търкалят две пружини от Форман ... ако ти се занимава мога да ти ги пратя да пробваш дали те удовлетворява стойката и возията ... аз пробвах на Фаворит и не ми хареса.

Между другото на Фабията ми задницата също изглеждаше уморена , смених само полиуретановите (шоковите) тампони и се изправи (бяха полуразложени)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Смених задните пружини с такива за комби(нови),вдигна се на 3 пръста (гумата от калника)!
За  сега не забелязвам  разлика в поведението и на пътя!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Колеги от комби ясно, че стават но от Фела пикап дали, ще станат на Фела хечбек? Возията не ми е приоритет важно да е висока! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята я бях повдигнал със слагане на тампони в пружините. Ползвах такива за Лада (бяха 4лв. по спомен). Не се вирва задницата, но колата стоеше равна и не висваше като я товарех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.