Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Промивка на охладителната система


Bore

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Антифриза е потъмнял и съм решил да направя една промивка на системата и цялостната му смяна. Моля, ако някой колега се е захващал с това начинание да сподели как се случват нещата. Фабията е с 1.4 mpi мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вчера налях нов антифриз и направи промивката по следният начин: Източих водата от най ниската точна на колата (връзката м/у помпата и радиатора) пъхнах маркуч от чешмата към казанчето за вода и го оставих 2 - 3 мин. (прелива) и сега системата ми е доста по чиста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От магазина си взимаш едно шише течност за промиване 8-10лв е отзад пише сипваш работи 15 мин с това източваш,пълниш системата пак пак източваш... После наливаш антифриз и си готов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С маркуча в казанчето и ниската точка, не се промива блока защото термостата е затворен.

Сипвайте антифриза само с дестилирана вода за да имате чиста система.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.