Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Диагностика в ЕТ


XIKS

Recommended Posts

Колеги имам от скоро О2 на празен ход държи 700 оборота и чат пат има леко притрисане.

Мисля ,че са свещи понеже са подменени преди 47 000км в момента колата е на 103 000км.

Понеже не съм ходил в ЕТ и се чудя дали е скъпо някой знае ли колко взимат за диагностика?

И трябва ли предварително да си запиша час?

Искам също да ми пуснат дневните светлини май четох че е 15лв тази услуга и да проверят защо не ми работи подгряването на огледалата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега. Не е лошо да попълниш в профила откъде си, защото не само в ЕТ могат да ти направят диагностика по принцип. Иначе при тях цените в общи линии са както на повечето места - около 30 лв е диагностиката. Час е хубаво да си запишеш, за да не чакаш най-малкото Поздрави и успех! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги имам от скоро О2 на празен ход държи 700 оборота и чат пат има леко притрисане.

Мисля ,че са свещи понеже са подменени преди 47 000км в момента колата е на 103 000км.

Понеже не съм ходил в ЕТ и се чудя дали е скъпо някой знае ли колко взимат за диагностика?

И трябва ли предварително да си запиша час?

Искам също да ми пуснат дневните светлини май четох че е 15лв тази услуга и да проверят защо не ми работи подгряването на огледалата.

Здравей

 

Ако колата е 1.6 бензин 102 коня BSE мотор претрисането е нормално. Работи на много ниски обороти и с много бедна смес когато е на място и затова така се получава. И моята е така а и е правена диагностика на която нищо не показва.Повече информация има по руските форуми

Редактирано от edisonov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип няма лошо ако имаш възможност да ги смениш.Дават им по книжка смяна на 60 хиляди. Км. Моите сега са на 49 хиляди. Км и ще ги сменя напролет дори да не са станали километрите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свещите е добре да се прегледат. Ако са иридиеви, май има даваха 100 000 км живот. Ако са обикновени 30 000 км. Заминали свещи прекъсват гадно във високите обороти, но за да си спокоен ги смени. Притрисането може да е от много неща, диагностиката ще покаже. Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята също има чат-пат леко пристрисане. На бензин е свъсем леко, на газ се усеща една идея повече. Според газаджийте не е нормално това.

ходих в ЕТ на диагностика, не октриха нищо, според тях всичко си е ОК. Струваше 30 лв.

смених свещи и кабели, промяна почти няма (аз си мисля, че мааалко има подобрение, но като цяло си продължава не толкова гладката работа на ниски обороти 650-700. Не знам защо, но си мисл, че на празен ход в тия обороти, колата даже не трябва да се чува)

остава да сменя бобината, ама гаранция пак нямало и за сега спрях да я пипам, карам си я така

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Три коли да имат едни и същи симптоми явно или и трите имат еднакъв проблем или нямат проблеми. Според руснаците проблем няма и не трябва да се притеснявам, а през тях има доста повече коли с този мотор от колкото тук и имат наблюдение. Затова не мисля да си правя експерименти да сменям това и онова за проба и да си карам така. Когато трябва тогава ще сменям било свещи,кабели или нещо друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.