Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Амортисьори октавия 1


Recommended Posts

Колеги от скоро съм горд собственик на О1 и ми предстой смяна на амортисьори тъй като колата е все още с оригиналните които и четирите са маслени с какви бихте ме посъветвали да ги заменя маслени или газови както и каква марка да бъдат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

странно моята е фабрично с газови и доколкото знам са с газови иначе според мен избери каяба,сакс,монро,билщайн

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудя се между Монро Рефлекс и Закс, на монрото му дават 3 години гаранция което много ме блазни, а и майстора при който ще ги монтирам ми ги препоръча.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако майстора ще се занимава с гаранцията, слагай Монро. На Фабията за 1 година ползване, имаше гаранционна смяна на монро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя "дилър" на авточасти категорично отказва да ми продава Монро.Според него качеството им вече е трагично.

Закс или Каяба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно ще са закс, но утре ще се похваля :)Иначе като цена скъпата серия на монро рефлекс и закс са с разлика 5лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да споделя какво направих :) Сложих 4 амортисьора Закс заедно с тампоните и прашниците. За втулки на носачите избрах лемфьордер както и за тампоните на предния мост и с гордост мога да кажа,че колата вози уникално и още повече затвърди задовослтвото ми от избора на точно този автомобил :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А би ли казал, тея 4 броя с всичко останало на каква цена стъпи? Че и аз съм с оригиналните и се чудя дали да ги сменя, въпреки че нямам никакви забележки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да ти кажа за мен, но утре като си погледна файлчето за поддръжка на колата. Сега на прима виста ще ти кажа че задните закс 2 бр., бяха общо 158 лв. с добра отстъпка. Оригиналните на колата бяха също закс и изглеждаха 1:1 с новите, с малката разлика че като ги сгънах не се разгънаха сами. Предните са каяба ексел, по около 120 лв. бройката също с отстъпка. Хубаво е и слагането на плътни тампони на носача. Управлението и возията стават доста по-стегнати.

Ако смениш четирите амортисьора+тампоните на предните носачи+тампони макферсон направо ще си преоткриеш колата. И аз се залъгвах, че нямам забележки, но след ремонта колата не е същата. Моите бяха на около 135 х.км. оригиналните от завода, но колата имаше лека склонност към лодкоподобно возене.

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предни амортисьори, прашници и шок тампони, тампони на макферсона+лагерчета, тампони на носача предни и задни всичко около 450 лв с труда

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, много благодаря за инфото. Принципно, пипам по колата само ако нещо се обади. За това и не съм сменял амортисьори

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.