Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Помощ при избор на Fabia


pastora

Recommended Posts

     Здравейте, колебая се между 2 модела-Фабия 1 комби 1,4 101 кс 2006г. и Фабия2 комби 1,6 105кс 2008г, И двете са на газ, на година ще изминавам 25-30 000км, основно извънградско. Моля за съвети относно + и - . Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При тези километри годишно бих взел Октавия.За мен Фабия е перфектната градска кола но на дълъг път тежи.Така мисля,не си налагам мнението и дано учелиш колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Всъщност не се изразих точно за километрите: 80км на ден задължителни 6дни в седмицата 70км магистрала+10 градско + алайчета. От януари до сега съм навъртял 23000км с Корса(намразих опел до живот), та с малка кола не е толкова тегаво.....и просто гореспоменатите коли ми изглеждат читави и затова питам за тях. За газ ми е безкомпромисно от мн гледни точки, но не ми се навлиза в детайли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди години имах Фабия 1.9sdi,карах 6-7 години без проблеми.Но за бензин не знам,но аз бих взел по новата и по мощната.И пак зависи от състоянието и километрите,защото ще минаваш много километри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На вид са супер,но имай предвид че светлата тапицерия се цапа лесно,переш но постоянно избиват петна.Поне при мен бе така.Много запазени коли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично бих избрал Ф2 ... за 1000Е почти три години разлика , а и 1.6 мортора не е толкова умрял за дълъг път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

       Въпроса ми повече е дали имат някакви доказани дефекти и дразнещи проблеми? Относно тапицерията, задължително ще сложа калъфи+и на волана заради естеството на работата..... :cleaning: Както се казва някой който се "опарил" от тези модели(за пример давам Корсата:1.2 гори по 1л. масло на 1000км при спокойно каране 100км. отивам в немски магазин да и купя някаква добавка имаше 2 вида и нормално питам продавач-КОНСУЛТАНТА коя да избера той разбра за каква кола става въпрос и ме накара да ги върна и двете :banger_2:  щото си било в допуска на колата, та за такива неща ме вълнува повече).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, че ще трябва да се намеся тук където не ми е работа, но и моята стара кола беше Опел и си мислех, че мотора е за ремонт с разход на масло 500 мл. на 6000 км. Пък сега Шкодата лапа 1л на 3000 км, а в книжката ясно си пише, че до 1 л. на 1000 км е допустима консумация на масло. Застраховали са се отвсякъде. Погледното от добрата страна, нямам нужда от система за допълнително омазняване на клапаните като карам на газ - ще си карам така още 100 години :beach_2:

Поне в Германия може да се проследи историята на колата, и да се разчита на ТЮВ-чето. Поздрави и успех в избора!

Редактирано от setfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ф1 също хаби по книжка по 1л на 1000 км. 1.4 16V е страшно недомислен с картер около 3,20 л масло и маслен филтър на 1 см от изходящите колектори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

    Благодаря на всички за отзивите, винаги е добре да се" пие вода от извора", ако живот и здраве имам късмет другата седмица ще се похваля...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.