Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Замяна на радио Stream?


Recommended Posts

Здравейте,

Разполагам с радио Stream(бем mp3) и сега обмислям варианти за евентуалната му подмяна.Единият вариант е закупуване на CD changer емулатор,но незнам до колко оправдава инвестицията си.От мнения в интернет се насочих към Yotaour или Microlink2. Цената и при двете е около или под 100лв. При тези устройства не ми харесва ,че не изписва имената на песните,но за сметка на това се предлага относително добро аудио качество.Другият вариант който обмислям е закупуване на китайски плейър RCN 210.Цената при него ще е около 100лв.,но няма много мнения по българските форуми.Това което ми харесва в този плейър - запазва се горе долу оригинален вид на таблото, има директен usb вход ( изписва имената на песните), вграден bluetooth ( предполагам няма да е кой знае какво,но може да се ползва).При него незнам какво ще е аудио качеството.Предполагам крайното му стъпало ще може да се подмени,но повече ме притеснява да няма паразитни шумове ( шум от двидател, шум при слушане на радио на ниско ниво и подобни). Ще съм радостен ако някой може да помогне обективно в избора.За сега слушам само радио и вече започва да ми омръзва.Мислих за извеждане на AUX изход,но си мисля ,че ще го ползвам временно и в крайна сметка пак ще стигна до по сериозна инвестиция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На предната кола за малко бях само с AUX вход,но не ми допадна - управлението на файловете не е от главното устройство,а все трябва да гледам в телефона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,преди 4-5 дена гледах RCN210 в aliexpress за 30-40$ с доставка до България още около 30$. Варианта беше за VW ( с червена подсветка,която може да се подмени със зелена :) ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Това което прочетох в интерет за RCN210 е, че няма добър обхват на радиото и се наблюдавал проблем с подсветката на бутоните.Звукът като цяло бил добър. За Yatour прочетох, че има фонов шум при слушане и ми се струва ,че не си оправдава високата цена. За сега май и двата варианта отпадът.Помислих за вариант с по-ново радио Swing,но там трябва да се подменя CAN модул и крайната цена става завишена.Към какво бихте ме насочили?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, какъв ти е бюджета ? Доста хора от форума могат да дадат идеи, както и аз, но ако е до 100-200 лв възможностите са доста ограничени, поне според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако държиш на интериора с новия ти плеър, предполагам CD/mp3 Сони или има мнго други марки - няма да е вариант за теб. Става въпрос за това, че не е двоен DIN

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам смисъл да купувам друго радио  Stream само заради AUX-а. Варианта Swing + нов CAN модул = 300лв. - скъпичко ми е,а и не получаваш кой знае какво. И stream и swing са с ТДА7566/7560 .Имам висок клас плейър Kenwood с DSP, но размер 1 DIN. Това което ме спира от монтажа му е ,че всеки път трябва да отново да свалям панела ,за да не си го познае някой. Mожете ли да ми помогне с Service Manual за radio Stream, че ми се върти една идеа за интеграция на USB ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам смисъл да купувам друго радио  Stream само заради AUX-а. Варианта Swing + нов CAN модул = 300лв. - скъпичко ми е,а и не получаваш кой знае какво. И stream и swing са с ТДА7566/7560 .Имам висок клас плейър Kenwood с DSP, но размер 1 DIN. Това което ме спира от монтажа му е ,че всеки път трябва да отново да свалям панела ,за да не си го познае някой. Mожете ли да ми помогне с Service Manual за radio Stream, че ми се върти една идеа за интеграция на USB ?

 

Ами ръгаш един емулатор на CD ченджър и си готов. Но то като цяло се обезмисля, от дървения звук, който излиза от Стрим, Суинг и прочие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 И stream и swing са с ТДА7566/7560 .

Все си мисля че крайното стъпало най малко влияе на звука.Мисля че така наречения тук "дървенски" звук е плод на процесора и въобще обработката на сигнала.Крайното стъпало влияе примерно кагато има изкривяване на звука.

Под "дървенски " мисля че визират тембъра..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извън темата: Е как да не влияе крайното стъпало! Ако беше така навсякъде трябваше са монтират само ТДА73хх за по-евтино и готово.Защо хората са слагали по-скъпи чипове - защото имат по-добро и точно усилване,от там и звука става по-наситен.За звуковият процесор на swing и stream си мисля,че или са еднакви, или единият е следващо поколение на другия ( нали трябва да се пускат и нови модели на пазара).В октавия МК2 звука при радио е леко тенекиен/плосък ( много високи,средите се губят,ниските биват ,ако се коригират леко).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено крайното стъпало не е виновно за гореизброените проблеми!

Поне не и от 20-30 години насам, откогато мисоката интеграция позволява лесно да се постигне гарантирано ниско ниво на нелинейни изкривявания.

В общи линии еволюцията при крайните стъпала е да са по-ефективни, да са по-малошумящи, да започват да кривят при все по-високи мощности, и т.н.

Все неща, които не са забележими при нива на звука за нормално използване.

 

Най-често по-лош звук се получава при нарушаване на някои правила при схемния дизайн и дизайна на платката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извън темата: Е как да не влияе крайното стъпало! Ако беше така навсякъде трябваше са монтират само ТДА73хх за по-евтино и готово.Защо хората са слагали по-скъпи чипове - защото имат по-добро и точно усилване,от там и звука става по-наситен.

Тда- въобще не са ефтини чипове... По принцип цената се определя от някви други фактори (произведени бройки внос конкуренция и др) .Мога да кажа и че ТДА-та се използват за крайно стъпало в дигитални пиана а там знаете че звука е от значение.Корговете и всички синтезатори ползват интегрални крайни стъпала.Засега най скъпото беше за едно пиано 70 кинта ама цената е такава щото нямаше алтернатива и малко бройки.

П.П някои от пайнерите  също са с ТДА-та...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимай смело един ЮСБ чейнджър и не се занимавай с простотии.Ако някой си мисли че със СД за 200-300 лв ще изкара по добър и точен звук от оригиналното радио жестоко се лъже! Иначе най-добре инжинерите създали цялата акустика в колата да се обесят пред завода на Шкода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво създаване на акустика бе колега? Почти няма коли мислени от завода за музика. Ягуар XF примерно е такава. Всички други имровизират с каквото има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво създаване на акустика бе колега? Почти няма коли мислени от завода за музика. Ягуар XF примерно е такава. Всички други имровизират с каквото има.

:eusa_clap: сигурно и за каросерията не ползват инжинери а махленски тенекеджии.................................

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колите не са мислени за музика, а за шофиране.Музиката е екстра(глезотия).Този UsB чейнджър,малко не си оправдава високата цена.С него може да прослушваш само мп3 и толкова.Аз съм на мнение,че с плейър от 200-300лв. може да се докара доста приличен звук.

"pepesound" имаш ли опит с подобно изпълнение - aftermarket CD и октавия, и какво по-подробно може да споделиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ръгаш един емулатор на CD ченджър и си готов. Но то като цяло се обезмисля, от дървения звук, който излиза от Стрим, Суинг и прочие.

http://www.ebay.com/itm/Adattatore-USB-SD-MP3-Wechsler-CD-AUX-In-12pin-Skoda-Octavia-2-II-1Z-2004-VRS-/130932361490?hash=item1e7c2d4912:g:ZJcAAOSwPhdVON6v

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз монтирах MDI оригинално за шкода и съм много доволен от звук, качество и удобство. Да добавя че съм със суинг система и която за мен свири във фабията отлично. Това е не само мое мнение но и на приятели които са чули как свири, хора дали не малко финансий по озвучаване. Но всеки си има мнение и изисквания. Поздрави на всички шкода фвнове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Най-накрая радио Stream (без MP3) получи AUX вход .Схемата е възможна с помоща на платка,която лъже радиото ,че има CD changer, а в същото време се активира аналоговият вход на самото радио CD-R , CD-L и GND.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.