Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

daylight за Октавия


s0LLe

Recommended Posts

Здравейте Фенове!

 

Преди няколко седмици станах горд собствених на Octavia I  (1,9TDI 90к.с.) Количката е прекрасна и подочух за daylight фарове. Някой има ли информация от къде мога да си намеря такива на добра цена?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тук колеги са пробвали , но май не светеха добре. Така че си вземи едни DRL  и си ги монтирай някъде отпред на колата. Има голям избор в момента. Има едни такива линейни с цяла светлина , доста са силни, виждал съм по такситата на Фабия. Тънки са, но светят добре. И ще са много по евтини от цял фар. Не съм ги гледал подробно , но си мисля че са нещо такова:

http://www.avto.bim.bg/Dnevni-svetlini-diodni-COB-LED-DayLight-2-broq-komplekt-14-06-1_pr54151.html

Това е само пример. Гледам има и 17 см.

Редактирано от ivand911
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих те посъветвал да сложиш един ДРЛ модул на "дългите".

Запазваш живота на лампите и си оставаш със твоите фарове,които съм сигурен,че осветяват много по-добре от тези ментаци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само дето тия модули на дългите така хубаво заслепяват, когато не са настроени добре. И са доста незаконни. И ЛЕД изглежда по съвсем друг начин. Фара на дългите светлини не е направен да свети постоянно, защото заслепява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Запазваш живота на лампите и ...

А и това не е вярно ;) Прочети малко за халогенните крушки и ще разбереш защо  :sorry: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда да чета.

Както съм споменал и в други теми,изминах 65000км след монтирането на такъв модул и все още Филипс-ите ми работят.

Модула ми е настроен на 35%.Фаровете ми са регулирани.Разговарял съм с висшестоящ представител на КАТ,според него точно въпросните "светулки",които монтирате допълнително са незаконни.

Доста автомобили използват точно секцията на "дългите" за "Дневни светлини".

А живота на една халогенна лампа е около 200-300 часа.Ксеноновата има около 3200ч живот.

След 100-150ч една халогенна лампа вече е на 50% от стойностите които дава като нова.

Плавното палене и гасене на лампите удължава техният живот.

Колегата поиска мнение,споделих.

Което мнение подплатих с факти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кат не са много наясно и те кое става и кое не става за днесвни светлини и за това вече са от*бали да пишат актове и да се заяждат... Така или иначе съда всичко пада.

Стига сме отклонявали темата.

Мисля че @PRR ползва такива фарове, за каквито колегата пита в първия пост. Той може да каже как са и вършат ли работа.

Редактирано от uboy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда да чета.

Както съм споменал и в други теми,изминах 65000км след монтирането на такъв модул и все още Филипс-ите ми работят.

Модула ми е настроен на 35%.Фаровете ми са регулирани.Разговарял съм с висшестоящ представител на КАТ,според него точно въпросните "светулки",които монтирате допълнително са незаконни...............................

Защо са незаконни?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ползвам и двата типа. Т.е. това което е показано на снимката (вждат се на аватара ми) и отделно си взех Philips DLR. За съжаление Philips-a пропусна вода и левия умря, но мисля скоро да го реанимирам. Впечатленията - вградените във фара диоди са недостатъчно ярки за да вършат работа, т.е. да ме забелязват, но с КАТ не съм имал проблем. Въпреки това предпочетох да си взема отделен DLR. Освен, че се виждат имат и екстрата, че не се нуждаят от пускане и спиране - просто следят напрежението на акумулатора и след запалване се палят сами, след гасене поработват още 4-5 секунди и се гасят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо са незаконни?

Защото КАТ четат закона като дявол Евангелие.

Имах такива "Дневни светлини" на предишния автомобил.Няколко пъти бях спиран,последния път едва отървах спиране от движение.

Тогава разговарях с посочения по-горе човек от КАТ,който ме увери,че с модул монтиран на "дългинте" няма да имам проблеми.

Незаконни са,защото се водят конструктивно изменение на МПС-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И, понеже КАТ пътна полиция са компетентни и оторозирани да установят такова изменение ще те спрат ;) Също така, в правилника за прилагане на закона за движение по пътищята ясно пише:

 

 

 

Чл. 133. (1) При движение през нощта и при намалена видимост моторните превозни средства и трамваите трябва да бъдат с включени къси или дълги светлини, габаритни светлини и светлина за осветяване на задната табела с регистрационния номер.
(2) Забранено е използването на дългите светлини:
1. при разминаване. Превключването от дълги на къси светлини става преди разминаването, когато разстоянието между пътните превозни средства е не по-малко от 150 м, или в момента, в който насрещният водач подаде сигнал чрез превключване на светлините;
2. при движение по осветени участъци от пътя;
3. при движение зад друго моторно превозно средство на разстояние, по-малко от 50 м.

 

Накратко, докато КАТ нямат право и юрисдикцията да кажат дали монтираните ти дневни светлини са законни или не, имат пълното право да ти съставят акт за неправилно използване на дългите светлини.

 

Но спора е абсолютно безмислен. Всеки тълкува закона и правилника както на него му е изгодно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре светят, но доста са се поуляли с цената http://www.ebay.com/itm/141767938906?_trksid=p2057872.m2749.l2648&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT...около 10 пъти надолу...

Редактирано от stefan l
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията май няма да слагам такива работи по колата. Все пак много мерси за всичко! Може само да и сменя решетката да е без емблема и да лепна едни вежди :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега имам едни вежди, но са за 01 преди фейса. На Милотек са, взимал съм ги преди 10год и не стигнах дотам да ги сложа - продадох колата малко след това. Ако стават за твоята ще ти ги подаря! Пиши на лично.

 

Направи си фаровете на 30% през дългите за дневни, най-добре е така според мен.

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.