Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Климатроник О2


XIKS

Recommended Posts

Колега екон по скоро е за отопление, а ауто за охлаждане. А когато не е включен нито екон, нито ауто, незнам дали се счита за работа на климатроника.

Редактирано от skoda 120L
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато свети ECON, НЕ работи компресора! Когато свети АУТО, системата сама решава как да нагласи клапите и степените на духалката. Иначе ти си ги задаваш с копчалъка.

 

Двете светлини НЯМАТ връзка по между си! Т.е. може да задаваш всякакви комбинации, които математически погледнато са 4 броя:

 

1. Спрян компресор и ръчно задаване на клапите - свети ЕКОН и не свети АУТО..

2. Спрян компресор и автоматично задаване на клапите - свети ЕКОН и свети АУТО.

3. Пуснат компресор и ръчно задаване на клапите - не свети ЕКОН и не свети АУТО.

4. Пуснат компресор и автоматично задаване на клапите - не свети ЕКОН и свети АУТО.

 

Това, което не е сигурно и все забравям да проверя е дали копчето ECON, освен компресора забранява и електрическата печка (ако я има).

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Това, което не е сигурно и все забравям да проверя е дали копчето ECON, освен компресора забранява и електрическата печка (ако я има)."

Да, така пише и в книжката. Мога и от опит да потвърдя, че изключва реотаните. Вижда се и по моментния разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еййй благодаря на всички страшни сте... Сега остава да оправия проблема с клапите на климатроника които тракат все едно е заседнал диск в цд-то.Може ли да ми препорачате майстор който разбира от шкодаци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При саморегулиране в автоматичен режим от време на време е нормално да се чува движението им, което не бих идентифицирал като тракане. Т.е. ако има наистина тракане, не е нормално. Същия тих звук, различен от тракане, го имаше и бившото Ауди А3 на зет ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички клапи на всички октавии потракват от време на време. Ту от ляво , ту отдясно. Някъде бях чел , че имало ъпдейт на софтуера на климатроника с който това се оправяло, но трябва да се попита в ЕТ дали е така...Движението на клапите се чува много леко като шум от електромотор, но тракане си има .

 

п.п. Тракането е по-силно при студено време- навярно смазката в сервомашинките се вдървява.

Редактирано от димон
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бем най-обичам със софтуерни ъпдейти да оправям хардуерни проблеми :) Зарежи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам да питам, като работи парното нужно ли е да работи компресора, и ако да за какво помага :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нужно. Пускаш компресора само, когато е влажно, за да не се изпотяват стъклата.

 

 

Мерси за пояснението колега :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 години по-късно...

Колеги имам проблем с един клапан на коморесора на климатроник с.От къде мога да намеря такъв,на него няма номер,а само на буквата.Проблема е че климатроник а работи когато си иска.Пускам го и като реши духа студено,като реши спира и така се редува.Зареден е с фреон.

IMG_20200607_130118-600x800.jpg

IMG_20200607_130052-600x800.jpg

IMG_20200607_125939-800x600.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

Здравеѝ колега, имах същия проблем миналото лято. В сервиза за климатици ми смениха въпросния клапан и дозаредиха системата и всичко се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Два варианта мисля, че са, моите доставчици на части ми го пратиха само по снимка, като твоята. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ,клапана е сменен и лятото си работеше климатроника.Сега търсим топло вече. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.