Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Apple Car Play и Болеро


yanko78

Recommended Posts

Да попитам възможно ли е да се подкара туй животно. Набързо прегледах, че на супърб го има и доколкото разбрах трябва да има мирър линк. Възможно ли е да тръгне на Болеро?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • Отговори 98
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • mirizlivpor

    20

  • iturtev

    13

  • Milen Dimitrov

    8

  • Paul

    6

Най-много писали в темата

 И аз все още не намирам отговор на този въпрос.Ако някой има решение , моля да го сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като бях в Еуратек в Горна Оряховица ги запитах хората. И те много не знаят, ама май отговорът клони към не.

По-важното, е че само сертифицирана (разбирай платена) навигация може да се прожектира при движение над 5км/ч. 

Другото мисля, че при това положение не е от такова значение. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно не става и няма да има възможност с ъбдейт да се получи опцията. Болерото трябва да е втора генерация за да има мирорлинк или смартлинк за ейпълски телефони. Ако не ме лъще паметта, втората генерация е влагат в производство след първото тримесечие на 2015.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да.Болерото е последна генерация,Октавията е произведена 07 месец 2015 г. Телефона е iphone 6 , и след свързване с кабел, иска код за активация.Кой трябва да ми даде този код?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое ти иска код - болерото или телефона? По принцип тази опция е към 350 лева и не вярвам да я получиш безплатно. В нея влизат мирор линк, епъл кар и андроид ауто. Би трябвало да може обаче да си платиш и да ти се активира. Последно в Горна не бяха сигурни как ще става врътката. До скоро Сайджик беше единствената сертифицирана навигация, 80 евро за един регион (Европа примерно).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Болерото иска код. Аз на телефона имам и други навигации.С фирмената на Apple , трябва да работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко рязко заключавате - трябва да работи, няма да работи ... Екстрата за болеро включва мирор линк както и разработките на епъл и гугъл за интеграция на мобилни устройства с автомобили. Мирорлинк работи само със сертифицирани програми когато колата е в движение. Единствената навигационна програма към момента е сайджик кар (да не се бърка със сайджик навигейшън). Ето и списък със сертифицираните приложения за мирорлинк:

 

http://www.mirrorlink.com/apps

 

Епъл карплей трябва да свърши работа с твоя айфон и епъл навигацията. Това няма общо с мирорлинк. Подобно стоят нещата и с андроид ауто и гугъл мапс.

 

Мисълта ми е, че без да си поръчаш екстрата (смарт линк) няма да имаш нито едното от трите. Ето общо инфо на английски, а в интернет има вече много информация по темата.

 

http://skoda-auto.cm/en/experience/product-features/smartlink

 

Edit: сега видях, че има нова сертифицирана навигация за мирорлинк - BringGo, не съм я чувал.

Редактирано от mirizlivpor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Благодаря на всички отзовали се колеги.Ще се опитам да активирам Болерото и когато има развитие, ще пиша отново в темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Имам нова Октавия произведена 9/2015. Пробвах SmartLink опцията, но излезе надпис, че изисква активация. Пуснах незабавно запитване към Еуратек и ето отговора.

 

"

Здравейте,

 

Благодаря Ви за изпратеното запитване.

Надявам се макар и само за три дни автомобила да Ви направил добро първо впечатление.

Кода за функцията SmartLink, ще може да се активира допълнително с код.

Този код ще се предлага с доплащане, като  аксесоар с доплащане.

Към днешна дата все още нямаме цена за този код.

 

Разрових се и открих, че Във Великобритания отскоро се предлага и струва 140 лири. Надявам се тук да е около 140 лв

Нищо друго не ни остава освен да чакаме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Благодаря много за точната информация.Надявам се , когато има яснота за този код и цената , да има развитие по темата. Аз също имам Октавията от 1 месец , но нямам време да отида до Еуратек за повече информация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ценовата листа в сайта на шкода за октавиата, го има като допълнително оборудване: функция SMART LINK - 283 лв. Аз лично съм говорил с моя дилър и той ми каза че е толкова. Отделен е въпроса нашите глави тук в България дали имат възможност да активират

Ра
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже и аз съм се насочил към 3-ката и също четох за тази функция. Доколкото разбрах, въпросът е не дали могат да го активират, а дали ще е разрешено, защото май зависи в кой географски регион си, понеже не за всички държави имат лиценз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както вече няколко пъти се спомена, последно от Джими, функцията смарт линк фигурира в списъка с екстри, както и в конфигуратора. Това би следвало да означава, че може да се поръча за България. Също така е логично да може да се активира в последствие - било то само с код или с ъпдейт на софтуера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Вече мога да дам точна информация за всички, които имат Октавия 3 2015 и искат да си активират SmartLink.

След като ги посръчках в Еуратек, те се свързаха с Шкода откъдето им изпратиха процедурата по активация. Пробно я инсталираха на техен автомобил и всичко беше ОК. Работата опря до цена, което

отне повече време. И така - ако се поръчва фабрично с нов автомобил е на цена 283 лв, но в моя случай допълнителната активация струва 342 лв и още 40 лв за един час работа или сумарно 382 лева.

Исках да ползвам SmartLink-а за навигация, което може да се случи само с една програма сертифицирана за ползване със SmartLink - Sygic car navigation, която също следва да се купи за 30 EUR или общо 382+60 = 442 лева.

Тази цена ми се вижда малко множко и засега пасувам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече мога да дам точна информация за всички, които имат Октавия 3 2015 и искат да си активират SmartLink.

След като ги посръчках в Еуратек, те се свързаха с Шкода откъдето им изпратиха процедурата по активация. Пробно я инсталираха на техен автомобил и всичко беше ОК. Работата опря до цена, което

отне повече време. И така - ако се поръчва фабрично с нов автомобил е на цена 283 лв, но в моя случай допълнителната активация струва 342 лв и още 40 лв за един час работа или сумарно 382 лева.

Исках да ползвам SmartLink-а за навигация, което може да се случи само с една програма сертифицирана за ползване със SmartLink - Sygic car navigation, която също следва да се купи за 30 EUR или общо 382+60 = 442 лева.

Тази цена ми се вижда малко множко и засега пасувам.

Заедно със смарт линк идва и android car. С него напълно безплатно можеш да ползваш Google Maps стига да имаш интернет на телефона или предварително свалени карти. Разбира се това не променя факта, че цената която са ти обявили наистина е доста висока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MirrorLink ти позволява всичко, което е на телефона ти да се визуализира на Болерото. Като се почне от Google maps та до гледане на филми. Връзката е двупосочна т.е. програма пусната на телефона може да се управлява от панела на колата. В момента в който обаче колата потегли болерото блокира всички приложения включително и навигацията на Google. Изключение правят осемте програми обявени на сайта. Тези, които се интересуват, може да изгледат този линк 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Малко прясно инфо от днес - функцията може да се активира допълнително само на коли произведени след края на май 2015год. Преди това не са вграждали модула и няма как да се активира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега видях, че днес приключва черния петък за Sygic. Имат добри оферту, ако някой е решил да го купува:http://www.sygic.com

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой има ли представа какво се случва, ако си го купя и в последствие сменя телефона?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.