Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тампони на носачите


izi

Recommended Posts

Предстои ми смяна на тампони на носачите.На къде трябва да сочат пъпките на тампона при монтаж.Днес си взех от Еуратек тампони с четери- пера за Октавия 2 казаха ми че вече с две- пера нямало и слагали само такива и на Фабия.Дали ще има вибрации че сега съм с някакви плътни тампони в момента и има вибраций на копето под 1500 оборота става въпрос за Фабия 1 SDI  2002 година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от опита мога да кажа че най-издръжливият вариант са плътните тампониа малко се втвърдява возенето,но са много по-добре според мен тези тампони нямат нищо общо с вибрациите в купето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно интересно и полезно мисля клипче за работата на въпросните тампони.И разликата между плътните и тампоните с пера какви вибрации и натоварвания обират.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно интересно и полезно мисля клипче за работата на въпросните тампони.И разликата между плътните и тампоните с пера какви вибрации и натоварвания обират.

...

Този клип ,няма как да е сниман в БГ и камерата да е оцеляла☺

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Може ли някои да помпгне като каже на къде трябва да сочат пъпките на тампона при монтаж.

На левия тампон пъпката трябва да гледа нагоре, а на десния надолу, съответно към пъпките на конзолите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На левия тампон пъпката трябва да гледа нагоре, а на десния надолу, съответно към пъпките на конзолите.

 

Да колега благодаря ти.Вече знам как се поставят.Това което казваш е точно така ,за тампони с две пера.А за тампони с четири пера от Октавия 2 пъпките на тампоните трябва да сочат навътре към двигателя.И да уточня, след смяна на тампоните от плътни към тампони с четири пера вибрациите изчезнаха става въпрос за SDI двигател. Дано помогнем на други които в бъдеще им предстои такава манипулация.   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плътните тампони втвърдяват возията и се усилва шумът от гумите. Управляемостта пък става по-стегната . Трябва да се избере кое от двете "екстри" се гони.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.