Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Загряване на дизел след 5км


musaka

Recommended Posts

Здравейте,

Имам въпрос за дизел 150кс, ръчна. Както съм го забелязал, след по-продължително каране (2-3 седмици) само в София (дистанции от 4-20 км) започва да върти перката на радиатора след 5 км каране. Реално показва че маслото си е на 90 градуса. В същото време колата почва да ми предлага да карам на по-ниска предавка (по-високи обороти), и гасенето на двигателя в спряло положение казва че "двигателя трябва да работи". Това поведение се оправя след едно извънградско каране (на масгистрала, над 2000 оборота).

Някой да има идея дали това е нормално за този двигател (забелязал съм го и при други хора с този дизел) и на какво се дължи (защото аз си имам обяснение, но е някакво наивно :) )?

 

Поздрави,

Мартин

Редактирано от musaka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако автомобила се кара предимно градско ... е нормално.

Дължи се на т.н. цикъл за регенерация на DPF (филтъра за твърди частици в отработените газове)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз с това си го обяснявам. Опитва се да изгори нещо, какво ли, но да - свързано с DPF-а. А карането извънградско някакъв вид лечение ли е или само така ми се струва? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Редактирано от nelasms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер мерси за клипчето. Обобщение: Ако караш основно в града е добре чат пат да караш и извънградско на по-дълги разстояния :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.