Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Octavia 2 Scout 2.0 - 2007 - първоначлано обслужване


Recommended Posts

Здравейте,

след като вече придобих тази кола от заглавието ( BMM мотор)  и след доста четене реших да започна със обслужването.

За момента като най спешно ще се сменят всички филтри и масла ,прглед ремъци и спирачки и други стандартни и нестандартни преглеждания :).

Днес ходих до Еуратек и по VIN номера им казах да ми дават всичко за: 

 

 - масло мотор - Shell ULTRA AV 5W30 - 507.00 - 5 литра - тук мисля няма проблем 

 - филтър маслен  - D-TDI-PD/CR - тука също

 - филтър горивен TDI - без проблем

 - филтър въздушен и купе - също по номера

 - филтър маслен HALDEX 1Z - po nomera

 

и идваме до същественната част:

 - масло HALDEX 1Z/3T/5L>FL  - G 055 175 A2

В една тема, но от 2013 беше описано G 052 175 A1 което е като силикон.

понеже си ги бях записал , за да гледам ми направи впечатление, е ми дават такава туба като за масло и с друг номер.

Попитах ги съвместимо ли е , позачудиха се погледаха почесаха се и не можах да разбера съвместимо ли е.

Отделно после се сетих, че се говореше за някаква помпа - шприц, във темата - това като е нормално шише - дали ще трябва?

Утре така или иначе пак ще ходя ,но и тука да питам - това да не е нова версия която да е съвместима или директно да го връщам?

 

В темата за обслужване на HALDEX,  се говори за :

масло на скорости и раздатка 75W90 GL4(2,6л.), масло на заден диференциал 75W90(1л.)

 

От еуратек казаха че имали за скоростната кутия, но го нямаха в момнета ( утре пак ще ходя)  - и там незнам какво да гледам да няма изненади - това ли е което е цитираното.

Стандартно отговориха, че масло на диференциал не се сменя и нямат като номер.

От цитираното - маслата различни ли са за скоростната кутия и за задния диференциал - или мога да взема направо 4 литра.

 

Извинявам се ако въпросите звучат безумни или глупави, но толкова успях да намеря и прочета.

 

Поздрави

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Ей, бахти къв си таен! Честито от мен и със здраве да я таралянкаш в Родопите!

Записвам си тест-дравй при теб, че съм в чуденка за подобно возило :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.