Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за скоростната кутия


RahzeL

Recommended Posts

Колеги, как мога да разбера каква ми е скоростната кутия и колко масло събира тя? Също така се питам какво трябва да е маслото и мога ли да извърша процедурата на канал без да се свалят скоростите? Трябват ли ми специални инстументи като фуний и прочие? Извинявам се ако има такава тема вече, но така и не можах да разбера как се ползва търсачката. Колата е 2005г. 1.4 16в 75к.с.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. Маслото ти е 75w90 и трябва да отговаря на спецификацията API-GL 4 и GL 5. Купи си 2 литра и ще ти остане малко. За да го смениш не трябва да сваляш скоростната кутия. Трябва ти един шестограм голям за горната пробка, за долната не помня да ли беше с него или с друг.

Като започнеш смяната, първо развинти горната пробка за да си сигурен, че ще можеш да налееш новото. След това отвиваш долната, източваш старото, завинтваш пак долната и пълниш новото масло с текламит /шпршц/ през горната пробка, докато не прелее от нея.

процедурата не е нещо особено, но е малко мазна. :) Иначе за 15 лв ще ти го сменят в някое сервизче.

Редактирано от felicialx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шестограма (мисля , че е за всички бензинови) 17 мм. за двете пробки , аз го налях с маркуч и фуния , защото синтетичните масла са достатъчно текливи и не е нужен шприц.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за помощта. Бихте ли ми препоръчли марка която е добра или която е оригинално в шкодилака? Разгледах в нета вървят около 20лв. литъра, а имам 40% отстъпка в евро07 и реално мога да си позволя качествено масло. Също така имам познат представител на PRISTA ако смятате че е добра марка. Като цяло искам да обслужа скоростите както трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да не е българско. Ако искаш да е суперр добро сложи MOTUL . Иначе всички вършат работа. Аз съм с MAXXUS което също не е никак лошо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ми го сменяха наскоро, заради смяна на лагери в скоростната кутия, с Motul Gear 300. Засега няма никакви оплаквания от него, гладко, леко влизат скоростите. Но аз съм с 1.9 SDI.
Има две масла на Мотул, които са 75w90 SAE API GL4-GL5, едното е Motylgear - полусинтетично, а другото Gear 300 - пълна синтетика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си оригинално на VW. Мисля че е това G070726A2, но те ще ти кажат според двигателя и кутията. Такова слагах на моя Голф 3 за 1,8 двигател. Новото масло е минерално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.