Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия 2 1.6 mpi


XIKS

Recommended Posts

Здравейте от днес и аз съм собственик на Октавия 1.6 mpi 2007г.

На пръв поглед доста приятен автомобил ,но след 50км днес забелязах 2 неща които ме притесниха.

1-во като загасих радиото чух че има някакво пукане или цъкане отвътре сякаш се чува от климатроника,все едно е заседнал диск в радиото но не е радиото а се чува сякаш от клапите на климатроника.

2 -ро колата ту държи 900оборота на празен ход ,ту 700 оборота.Редовно е сервизирана в Еуротек на 100000км е преди 2 месеца е сменено маслото с кастрол и всички филтри.

Редактирано от XIKS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита покупка колега! Много добър избор. Мисля че 02 няма с мпи мотор а е фси 115к.с. Пукането мисля, че е от климатроника и не е проблем, а за оборотите и относно състоянието на колата най-добре е една диагностика в сервиз за 50тина лв. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

. Мисля че 02 няма с мпи мотор 

Има.

Честито колега! За играта на оборотите, обикновено е виновна дроселовата клапа, но ти трябва диагностика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги днес забелязах ,че оборотите не играят запалих сутринта беше стидено заработи на 1100 оборота след 2 минути паднаха на 900 а когато стигна 90 градуса се заковаха на 700.

Цял ден е така 700 немърдат не играят няма притрисане нищо просто работи добре на 700 оборота ,комшията ми е с такъв двигател на голф 4 и мо показа ,че голфа му държи 750 оборота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този на голф 4 не е съвсем същия, така че спокойно, щом работи добре няма рроблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 1,6 МПИ точно така се държат оборотите , когато е добре загрял сваля много ниско. Даже почти не се чува как работи двигателя. Не се притеснявай , така е !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.