Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Джанти за О2- BBS


Recommended Posts

Колеги, здравейте,  искам да попитам тук за едни конкретни джанти, дали мислите че ще стоят добре на О2? 

 

Обявата е следната - 

 

http://olx.bg/ad/originalni-dzhanti-17-bbs-rc-za-audi-i-vw-ID4gWUY.html

 

 

Разгледайте я и кажете какво мислите. Търговеца ми се струва малко дръпнат и не съм сигурен какво е състоянието на въпросните джанти. 

 

Благодаря за отзивите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен модел. Проверете ги при гумаджия и ги мятай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стефчо е прав. Бих добавил и централен отвор. Първо провери параметрите на джантите. Това, че болтовете пасват не е достатъчно. Не че няма да можеш да ги сложиш, втулки, ако са нужни се продават или правят. Провети колко е ЕТ, което ще определи изнасянето на джантата, както и J - ширината й. Така ще добиеш представа и какви гуми като размер ще ти трябват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По ръбовете са толкова одраскани, че не бих ги гледал аз... А и цената е “яка“ за толкова одрани джанти... По около 80лв на джанта ще струва ремонта и боята, но ако е с пясъкоструй стават меки и по-често се кривят после, заради изпичането... Такива джанти имаше на бирения на колата, но черни. Ако някой намери снимки може да покаже.

 

Поздрави

 

ПП: намерих снимки:

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/31782-снимки-на-клубните-шкоди/?p=244644

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да... Не са абсолютно същите... Сега ги огледах по-добре, но съм на телефона и не се вижда хубаво.

 

Намерих тези:

http://olx.bg/ad/dzhanti-bbs-rc-17-5-h-112-barter-ID4aiAo.html

 

Дооооста по-добре са - нищо общо даже. Има си всичко написано. Трябва на живо да се гледа, че по снимки ходих веднъж да купувам на майната си и бяха много зле.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен лично BBS-a въобще не ми харесва как стои на О2.

 

Само като идея - защо не погледнеш тези:

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/50890-4-оргинални-17-5x112-джанти-от-шкода-октавия-2/#entry364420

 

Може би не конкретната обява, но този модел оригинални джанти :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какъв ти е цвета на колата. Юли е много прав, липсват параметрите на джантата. Само на място трябва да се видят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На някоя кола от 90те ще са супер, но на 02ка този модел ще стои леко ретро. Еленов рог май му казват на тоя модел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На бързо ги нахвърлих, може би ще добиеш някаква представа.

https://www.dropbox.com/s/xtkn5p4yvat6430/wheels.jpg?dl=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее златни сте :) бе! Благодаря на всички, за пръв път ми се случва толкова много хора да отговорят и то със смислени отговори.

 

Тези джанит са ми любими като модел и много ми харесват, ще видя и на шафт предложението. По читави изглеждат. 

 

Тези които аз гледам, нещо ме съмняват... ще пропусна.

 

Тази първата, черната skoda е супер, с цвят антрацит много яко. 

 

Още едни съм си харесал ама 1000лв за джанти малко не знам дали ми се дават. Ето да ги видите...

 

http://olx.bg/ad/prodavam-4br-originalni-dzhanti-za-skoda-model-turini-7-5j-18-ID4WoAU.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези BBS-ки не са ли типичен модел за по-старите БМВ-та? Някакси не ги възприемам на други автомобили, въпреки че са много як модел. Тези турини ги гледах и аз, и им се точа :) Изглеждат читави, но цената ми се струва малко висока. Имай предвид, че са 18-ки, а BBS са 17-ки. Гумите също ще са по-скъпи, а вероятността да ги одраскаш някъде се увеличава с по-тънките гуми. Ако вземеш тях ти препоръчвам гуми с борд, за да ги пазят доколкото е възможно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Колега дай малко яснота какво точно търсиш.На колко цола си се спрял,за зимен или за летен комплект ги търсиш.Също така може да споделиш има ли нещо правено по колата ти специално по окачването.за да се съобразиш с него и да можеш да избереш каква широчина и какво ЕТ да са джантите !

Аз имам една моя приказка която гласи така:Джантите за една кола са най-големия тунинг така както косата/прическата/ за една жена!Само с едни добре подбрани джанти можеш да промениш коренно стойката и излъчването на колата.Сега тука вкусове колкото и хора да питаш все ще са различни и за да разбереш кое ти пасва най-добре по вкуса единствено може да стане като експериментираш и пробваш с различен тип джанти!

Аз лично си падам по отворените джанти категорично без полирани и каквито и да било бордове и екстремно широки джанти в комбинация с тесни гуми ми е направо отвратително!Задължително ниска гума но съобразена като ширина със тази на джантата.Октавията поема 18 цола без проблеми да не казвам ,че са си задължителни 17-те и малеят.Цвета също трябва да се подбере според цвета на колата особено ако се насочиш към тъмни джанти,светлото отива на всякакъв цвят !Не знам какъв бюджет си отделил ,но моя фаворит е това,просто няма кола на която да е монтирана тази джанта и да не и стои добре !

http://olx.bg/ad/vossen-cv3-dzhanti-18-ID53gxm.html#ea5d6997c5

Поздрави и успех с намирането на джанти ,които на теб да ти харесват и като си погледнеш колата да си я познаваш от километри !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, търся джанти за летни гуми - 16,17 ми се върти, 18 са ми малко големи, не за друго ами там странични1 профил става много нисък и се губи комфорта при возене и гумата става много податлива на дупки. За мен лично минумим 50 трябва да е височината, 45 е много малко, късал съм и предна и задна само на 1 дупка и не желая повече. :D Търся красива джанта, за О2, като това първоначалното ББС много ме кефи, може би цвят gun grey. Другата която много ми харесва  е оригиналната на О2 на VRS.  Колата ми е със спортно окачване и ако сложа нисък профил съвсем няма да се кача на бордюр никога, а се налага....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

205/50/17 и 225/45/17 са с почти еднакъв страничен профил нали знаеш? Разликата е 1.25 мм. За инфо Бриджстоун са с най-коравите бордове, за сметка на теглото и комфорта на возене, разбира се.

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм това не го знаех мислех че поне e 5 mm... оказва се обаче според този калкулатор че е 3 мм..

 

http://www.wheel-size.com/calc/?wheel1=205-50-17X7ET40&wheel2=225-45-17X7ET40&fcl=50mm&wcl=30mm&scl=50mm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако търсиш алтернатива на 225/45/17 за зимни гуми ,мога да споделя до какъв извод съм достигнал след няколко сезона проби !Карах с 205/50/17 на джанта със 7J ширина - гумата застава много добре нито стърчи нито стои навътре може да се каже са в една равнина.За съжаление въпреки ,че гумите бяха с предпазен борд ми се случи няколко пъти при паркиране да ожуля джантите понеже се стремя да паркирам максимално до бордюра за да не ми отнесе някой я огледало я калник или нещо друго.Самите джанти са лъчи и са изпъкнали навънка.Миналата година минах на 215/50/17 на същите джанти - тука вече гумата стои леко по-навънка от джантата и пази ръба и от нежелани надирания.Тази година смених джантите,новите са с 8J широчина и отново сложих 215/50/17.Гумата пак стои една идея по навънка и предпазва борда на джантата като ги покарам ще мога да кажа дали има търсения от мен ефект,а именно да не стържа джантите по бордюрите.

При теб е добре да се съобразиш и със спортното окачване за да нямаш проблеми с опиране и стържене в калниците!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.