Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

чукащи повдигачи


dimitar_kam

Recommended Posts

Здравейте колеги. От скоро съм притежател на Шкода Фабия 1.9 ТДИ 100 к.с и имам следния проблем. Като запаля колата сутрин и тя работи перфектно, като мине 5 минути и загрее до 90 градуса започва едно чукане като от повдигач и след известно време каране повечето извън градско мотора се оправя и пак работи перфектно. Смених маслото и сложих ТОТАЛ 5W40 защото си мислех че е от него, а беше карана до сега с Репсол. Та колеги помагай те. Дали да не сложа 10W40. Koлата е на 180000 хиляди реални километри, не е нов внос и си е карана в България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не слагай 10w40...

При мен имаше такова почукване и си мислих че е от повдигачи, но след наложителен по други причини цялостен ремонт на главата (подмяна на всички лагери, гумички и др глупости) този шум изчезна. Като цяло, сега двигателя стана доста по тих.

Може да иска регулиране на клапани, но нека и по вещите да се изкажат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.