Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Масло над максимума - как да източа?


pepi

Recommended Posts

След последната смяна виждам, че доста са я попочерпили - 3-4 мм над максимума

Въпросът ми е как да махна излишното количество. Знам, че масло над максимума влияе зле на катализатора.

Препоръки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шлаух, маркучЕ с подходящ диаметър. Пъхаш до откат в дупката за щеката и правиш сифонче.

Може и със спринцовка от аптека по възможност по голяма(спринцовка де не аптека)мисля 50мл се продават

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В доста сервизи вадят маслото с помпа(с комплект различни дебелини и дължини накрайници) през отвора за щеката за да не развиват кори и пробка за масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това аз съм го правил.

 

От аптеката се купува:

Маркуч за банка - за венозна система (лев-два) и най-голямата спринцовка (май беше 50мл.). 

От системата взимаш маркуча, защото е подходящ размер.

 

Чакаш колата да поизстине - не зная дали маркучът е термоустойчив. Смучеш. Работи. Доказано. Пробвал съм. 

 

Изцапване - нула, стойност - 3 лева. 

 

Съвет - изваденото масло не изхвърляй, а сипи в шише. Лесно е да се олееш и после да искаш да върнеш от него. 

 

Може и със спринцовка от аптека по възможност по голяма(спринцовка де не аптека)мисля 50мл се продават

Редактирано от Коко
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.