Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Крушки Осрам.


The Best Forman

Recommended Posts

Карам с Осрам кулблу от доста време , но на Фабията като че ли нещо не е в ред.

За две години сменям втори комплект крушки и като правило първо гори дясната. Първия комплект бяха оригиналните и днес сложих втори комплект Осрам. Лявата крушка все едно не е работила , а дясната все едно е прегрявала(дупето и е сиво вместо черно).

Дали може да е проблем в инсталацията или просто толкова им е живота.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм наясно, но аз карах с Osram Night Breaker +90% около две - три години - всяка година заминаваше първо дясната, доколкото си спомням, но не съм ги оглеждал подробно. Даже и аз си мислех за нещо неизправно, защото винаги една и съща първа даваше фира... Писна ми да давам всяка година пари за нови крушки, че дори и на 8-9 ги смених едните - и тогава минах на ксенон.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми стана , защото на Фаворита и Формана съм със същите и са на по над 5 години Н4 докато тез Н7 нещо не карат.

Продавача ми е приятел и ми каза , че са с 300 часа живот.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен има някакъв проблем с ел инсталацията аз съм с найтбрейкър н4 и са вече на 4-5 години,но имам модул за дневни светлини мисля,че светят на 25-30% и е с плавно палене и загасяне,което според мен им удължава живота 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Различни крушки са Н4 и Н7. Предполагам, че и в изработката има разлика.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Различни крушки са Н4 и Н7. Предполагам, че и в изработката има разлика.

 

Поздрави

Определено. Имам приятел който има магазин за авточасти. Продава крушки Осрам. Споделял ми е, че от Н7 много реват клиентите, а от "Найтбрейкърите" пък съвсем. Казва че му е писнало от сърдити клиенти на които " Найтбрейкъра" е изкарал съвсем малко, каквото и да значи "малко".
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено. Имам приятел който има магазин за авточасти. Продава крушки Осрам. Споделял ми е, че от Н7 много реват клиентите, а от "Найтбрейкърите" пък съвсем. Казва че му е писнало от сърдити клиенти на които " Найтбрейкъра" е изкарал съвсем малко, каквото и да значи "малко".

Явно Н7 толкова си могат и няма да търся проблеми в колата :banger_2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно Н7 толкова си могат и няма да търся проблеми в колата :banger_2:

Май да. Сега се сещам, че на приятел който беше с О2 му взимах оттам някакъв "Найтбрейкър", не помня кой точно и изкарваха по малко от година и горяха. Накрая мина на " Филипс". А човека с магазина крушките му ги доставят "Имахижиу", които доколкото знам са вносител. В смисъл не са менте. На старата ми кола бяха Н1, не помня кой "Найтбрейкър" и издържаха по над четири години и бяхме коментирали, на една марка и модел крушка Н1, колко по слаба е от Н7. Редактирано от ivanstoyanovvvv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дългите са ми Н1 Найтбрейкър на около 5 години. Не е пипано там - светят супер :) Махнах оригиналният филипс и сложих найтбрейкъра на дългите и на късите - на късите мреше редовно, на дългите гони рекордно време, спрямо животът на късите...

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко пъти му го казах  :doubleup: Все пак трябва да се има предвид, че и те изкарват между 9 месеца и година. Поне на мотора. На нивата съм още с първия комплект (2 години и към 15к км в софийските задръствания).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както вече писах на старите ми коли Н4 си работи ... какъв е смисъла да мина от крушка за 8 лв. към такава за 28 , а към ксенона имам непоносимост .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен пък обратното се случи, преди бая време си бях взел Найт Брейкър + Н4 и едната(мисля лявата) изгоря на около 6-тия месец, но най-вероятно съм попаднал на кофти бройка. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Осрам Найтбрейкър Н4,слагани на Форд Транзит,2002г.

Изгаряха за около три седмици.Първо дясната,след 3-4 дни и лявата.

След сменени 3 комплекта преминахме на Филипс Ехтриим Вижън.Така се и продаде.

На моята Октавиа повече от година съм с такива,имам и ДРЛ модул,дълги на 35%.Близо 65000км и са здрави,светлината е бяла и осветяват добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз на Шкодата вече над година съм с Филипса, на бимата къси дълги и халгени са пак с такива H1 и нямам проблеми. На Шкодата ги вззех за 55лв комплекта, за бимата по 11 лв крушката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали темата е за Осрам .... аз съм с "НайтБейкър + Н4" от Март 2013 ... не са мръднали .... :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сложиш чисто нови, ще видиш че са мръднали. Разбира се освен ако колата почти не се кара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, с времето светлината отслабва. То и на опаковките на Филипса пише, че е препоръчително да се сменят на 2 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сложиш чисто нови....

Ще сложа...вчера изгоря едната :( Въпреки това изкараха доста време ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

н4 philips 90%+ за 53лв. изкараха над 3г. разликата при смяна беше осезаема,мисля че си заслужава при вс.случаи подмяната през 2-3 години,все пак е консуматив.поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 години по-късно...

Привет,  моля за  извинение ако вече  е  обсъждано някъде  ( макар че  не успях да намеря ) .

Някой има ли идея  и наблюдения за халогените на  Фабия  1 ?

Ще поясня, чудя се  дали има начин за  "дневни светлини" да се  изпозлват  халогените?

Видях в  една група, че някой от Англия е добавил "лед обръч" около халогена  и така се  получава хем да си има  халогени, хем да ги ползва  за дневни.

В момента си ползвам ксенон-къси за дневни, но ми се иска  да ползвам ресурса им наистина за тъмните часове.

В Алиекспрес съм виждал няккави ЛЕД-ове ? дали  някой  ги е пробвал?

Предварително  благодаря!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • 2 месеци по-късно...

Кауфланд продават оригинални Осрам, а не турски боклуци. Също така ако си пазите касовата бележка и кутийката гаранцията на Кауфланд е 2 години. Връщат парите без да задават никакви въпроси. Влизате в магазина и си купувате точно същите. Лейзърите за най силните и карат около 1,5 години. С Кауфландската гаранция обаче са безсмъртни ? .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.