Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ръб на спирачни дискове


Recommended Posts

Да се отчета какво направих, т.е. сервиза. Задните дискове са си добре, дебелина си има, сложих само накладки -  96 лв от ЕТ, не по икономичните пакети имало разлика както писах преди това, филтри масла и изненадата при "спестените" 200 лв. от задни дискове, предните са страшно ръждясали и за смяна заедно с накладките ето ти -400лв. Ще взема от ЕТ и там мисял да ги сменя. Поздрави :computer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Ogich

Какъв е проблема да преодолееш ръба с две гайки, чиято дебелина после извадиш от измерването? Това разбира се ако нямаш нужния инструмент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шублера има и дълбокомер. Като се опре на ръба, с дълбокомера може да се измери колко е паднал размера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Здравейте,

вчера си гледах задните дискове и освен ръбчето в края е започнала да се образува още една линия малко по-навътре (и двата задни диска). Странното е, че накладките имат още феродо. Мисля да ги сменя така или иначе, но дали няма проблем със спирачните апарати. На някой случвало ли му се е? 

Иначе нямам проблем със спиране или шум от стържене. 

 

https://photos.google.com/share/AF1QipO8tWsSHKMj-lg2RL4rhackB5HPtgMkdtU_6tj8RkZL2UZobY4D3VsiBAl3ea1NQQ?key=cFNfUjRNeVpiNTBaMllzUUdZQ2l0dWEyUk16MHd3

 

 

Някакви съвети?

 

:)

Редактирано от bojan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите задни дискове са същите. Колата е на 110000 км.Предни накладки съм сменял на 75000, задни още не съм , но са на привършване. Мисля, че не е за притеснение. Сякаш накладките са стигали до външната част на диска , а в последствие са влезнали по-навътре...037893179-big.jpg?r=0

Редактирано от димон
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

вчера си гледах задните дискове и освен ръбчето в края е започнала да се образува още една линия малко по-навътре (и двата задни диска). Странното е, че накладките имат още феродо. Мисля да ги сменя така или иначе, но дали няма проблем със спирачните апарати. На някой случвало ли му се е? 

Иначе нямам проблем със спиране или шум от стържене. 

 

https://photos.google.com/share/AF1QipO8tWsSHKMj-lg2RL4rhackB5HPtgMkdtU_6tj8RkZL2UZobY4D3VsiBAl3ea1NQQ?key=cFNfUjRNeVpiNTBaMllzUUdZQ2l0dWEyUk16MHd3

 

 

Някакви съвети?

 

:)

проблемът е в ръждата карай,докато не свършат накладките и сменяй дискове и накладки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите са същите, но предните - на джипката. Сменял съм само накладки на 93 000км, сега е на 117 500км и този ръб се появи последните 10-тина хиляди километра. И аз мисля, че не е за притеснение, но на следващата смяна на накладки и дисковете ще са нови 100%.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този ръб понякога може да се появи от песъчинка или много малко камъче, попаднали между диска и накладката. Според мен не е притеснително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен има подобен ''канал'' на преден ляв диск, само, че по към средата на диска и от вътрешната страна. И точно преден ляв свири.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Моите задни са 99% като на колегата Димон, за момента без никакви признаци на слобост поради този ръб. Спира си нормално и накладките вече са на поне 20к км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте, имоите задни дискове са износени но въпроса ми е дали някой знае какви размери са точно 238 или 257 мм.

Колата е 1,9 ТДИ 4Х4 комби.

Благодаря Ви предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.