Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с Фаварит


ovidve

Recommended Posts

Колеги нов съм за форума но имам проблем с моята Фаворитка и имам нуждата от съвет.Преди два дни дадох колата на майстор защото започна да губи антифриз и пушеше бяло от ауспуха.Казаха ми че гарнитурата на главата  е за смяна но при отвиването на болтовете на главата единия болт се е скъсал и остава в блока.И сега този майстор каза че не може да се извади защото блока бил алуминиев и тънко стенен. И се почна една че не си заслужава да се прави по добре да си намеря друг двигател или да я пусна на части.Да сложа друг двигател ще стане много сложно а и сигурно скъпо прехвърляне ново регистриране а и от колата не ми се разделя.Тази кола не ми се изхвърля за скрап много здраво купе без ръжди и хубава визия.Та въпроса ми е ако някои знае как да се пробие този бол и дали може изопщо да се направи този двигател.Шкодата е 92г.газ бензин карбуратор. 

Редактирано от ovidve
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има шанс за запазване на блока,но много зависи каква част от болта е останала вътре.Ако частта е малка и е останала достатъчно резба може да се навие специално изработена шпилка М 11,подобна на тази на болта М 11 и тя да се залепи със якостното лепило за резби на LOCTITE,което вече не позволява разглобяване на връзката.Шпилката се затяга над цилиндровата глава с висока гайка - 20 мм. с необходимото усилие и на необходимите градуси.

Предполагам,че се касае за някой от "горните" болтове - по периферията на блока,защото обикновено те спичат повече,отколкото останалите.Имайте в предвид,че болтовете имат 3 различни дължини,в зависимост къде се поставят в блока.Имах така излекуван фаворитов двигател и до последно работеше нормално.

Но това,дали ще помогне в твоя случай,както казах,зависи от доста неизвестни.Най-вече какво е скъсването,дали някой ще си играе да изработва специфичен детайл,както и каква е сръчността на майстора,който ще сглобява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да разпробиеш болта навии друг с обратна резба сиреч при стягане на единия други да се развие доста е трудно но ще стане успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той нямa нищо да рaзпробивa,а мaйсторa му ще го прави.Тaкa че това би бил съвет,който да дaде на мaйсторa.А мaйсторa щом е кaзaл че нямa да стaне,е ясно че не му се зaнимaвa и едвa ли ще приеме съвета.

Все пaк пожелaвaм успех с ремонтa и дaно да не се стигa до търсене на друг блок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да си кажа - става и е правено , но от фрезист и за целта блока трябва да се оголи и да се занесе на специалист.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече иди както казва колегата при някой фрезист поразпитай за някои по добър време имаш. А и от положителната страна, ще огледаш повечето детайли на какво дередже са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На хубаво място се е скъсал. Ако беше навътре в резбата е по-трудно. В този случай позволява точен център в/у болта и разпробиване.

Първо с малка, след това с голяма бургия. Даже има и обратни бургии. Въртят на ляво. Докато се разпробива, може и да се развие, щото болта отпуска в стената. Има и шпилковадачи, разни приспособления. Добър майстор ще се справи. Не е нужно дори да се сваля двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

Здравейте ,


Вчера ми се спука радиатора - водния и утре искам да си го сменя . Поръчах си чешки.Колата ми е Шкода Фаворит 135 L . Искам да попитам после как да обезвъздуша охладителната система .


Също може ли проблема да е в перката на радиатора не я чувам да върти . Някакви съвети ,мнения, проблем с датчик 


Благодаря предварително за вниманието .


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.