Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Климатроник


ckrumov

Recommended Posts

Колеги, забелязали ли сте, че когато сложите климатроника на Auto и духа само през горните клапи през цялото време, независимо дали отоплява или изстудява. Тези в краката и на прозореца отпред са напълно затворени, което според мен е тъпо. Има ли вариант да се настрои с VCDS да са отворени всички клапи на auto?

Другото, което не ми харесва е, че няма бутон а изключване на климатроника. Трябва да се намали въздуха до край, после още малко да се завърти и чак тогава изключва.

Принципно не ми харесва и това, че на Ауто включва и AC винаги, но това не е чак толкова дразнещо като горните 2. Ясно, че компресора се включва само, когато се налага, но за зимата е безсмислена тази адаптация.

Тези дни ще се поровя във VCDS да видя дали има някакъв вариант за модификация този модул.

Да си бях взел обикновен климатик... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега.

В това ръководство пише, че автоматичната климатична система би трябвало сама да определя от къде и какъв въздушен поток да минава. Определя се въз основа на данни, получени от сензор в контролния панел:

Климатроникът в автоматичен режим осигурява възможно най-добрата настройка на температурата на изходящия въздух, степените на вентилатора, както и разпределение на въздуха.

п.п. При мен се усеща как се изключват, включват и променят силата на различните въздуховоди (дори и тия в краката). Макар и при различен модел, според мен тази система би трябвало да работи на един и същи принцип. Поне според опосанията.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало на auto да е най-добре, но моята практика с различни климатроници ме убеди, че не е така в Skoda.

Най-малкото всеки си има лични предпочитания. Лично мен много ме дразни като усили вентилатора над 3-та степен.

Карайте си на ръчен ражим, при който климатроника пак автоматично регулира темтературата на въздуха според зададената и дори може леко да коригира вентилатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте.

Това не го знаех... от ръководството е.

Автоматичният режим може да се изключи след като натиснете произволен бутон за разпределение на въздуха или след като увеличите или намалите оборотите на вентилатора. Температурата обаче постоянно се регулира.

Факта, е че не съм прав в първоначалния си пост по темата. Цяло лято не забелязах на auto да духа от някъде другаде, освен от горните, регулируеми клапи, но сега когато застудя и е в режим на отопление, точно те не духат, а са активирани тези в краката и тези към прозорците. Няколко дни си правих експерименти и стигнах до извода, че при изстудяване духат клапите отпред на таблото, а при отопление духат тези в краката, както и до някаква степен тези към прозорците. Идеята според мен следната... При отопление да се нагрява въздуха долу и той сам си се качва нагоре и така се получава желаната циркулация и хомогенна температура. Духа слабо и към стъклата само за да не се изпотяват. При режим на охлаждане, както вече казах духат само регулируемите, горни клапи. Щеше ми се да отива малко и към краката и към прозорците, но явно са решили, че е няма да е толкова ефективен климатика. Знам ли... в SuperB едва ли е така, но моята е с 1.2 двигател все пак ... ;) Та в крайна сметка регулирах клапите по таблото да духат нагоре, към тавана, когато охлажда, а не в мен и вече дали ще се ползва auto режима или ръчно ще се задава е въпрос на избор. Мен също ме дразни като духат силно вентилаторите на auto. Хубаво е и, че климатроника помни последната зададена настройка /например изключването на компресора на климатика/ и не се налага да променям нищо като запаля на другия ден.

П.С. Влязох с VCDS в модула, но няма възможност за адаптация на auto режима.

Редактирано от ckrumov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.