Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на жило за отваряне на вратата О2


CAKA

Recommended Posts

Здравейте, Скъса ми се жилото на дясната брава с която се отваря вратата отвътре. Купих си ново за 13,00лв., но не знам как да сваля вътрешната ръкохватка. Трябва ли да свалям цялата кора на вратата или може само самата дръжка да се маха (да е с някакви щипки захваната).

Другия вариант е да се сваля само горната половина на кората където е закрепена ръкохватката.

 

Линк на схемата:

http://dox.bg/files/dw?a=d0ff804847

 

 

Ако някой се е справял с този проблем да сподели.

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо страшно няма. За 3 минути се сваля кората, държи се на два винта отдолу на вратата, един зад решетката на пищялката и два в дръжката за затваряне/дърпане на вратата. Всичко е торксове/еврейски звезди/. Всичко друго е щипки. Буташ леко нагоре, като освободиш щипките, за да я извадиш.

 

По-гадното в случая е, че трябва да разпробиеш нитовете на вътрешната кора, за да можеш да работиш. След това трябва да имаш нитове и нитачка или друго нещо да сложиш също може.

 

Ето материали:

Подобно е:

http://www.briskoda.net/forums/topic/136179-how-to-full-sound-installation-upgrade-superb-2003-pd130/

 

https://youtube.com/watch?v=9n81dpQhw1U

 

 

 

Това жило да не се е само откачило от дръжката? Дебело е и трудно се къса... Първо го провери, дали е скъсано.

 

Работата по смяната не е малко и не е бърза, но никак не е сложна.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да я закарам на някой да ми я оправи, стига да ми отдели време в Събота

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Справих се в гаражни условия. :)

Да дам само 1 съвет за всеки който иска сам да си смени жилото на бравата.

1. Освен кората се сваля и ламарината отдолу, като се разпробиват нитовете които я държат.

2. МНОГО Внимавайте кои нитове махате, защото повдигачите на стъклото също са хванати за тази ламарина и ако махнете техните нитове стъклото ще падне долу и псувните няма да ви стигнат. Мога да дам някаква схема на нитовете които НЕ ТРЯБВА да махате, но не знам как се слага снимка в коментара :). Ако някой се интересува да пише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито :) Значи наистина се оказа това.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.